Edebiyat

Zaman Çarkı’nın Son Kitabı Bitti!

zaman-carki-banner

Ve evet… İşte bu kadar.

Onlarca yıl önce yazılmaya başlanmış efsane Zaman Çarkı serisinin son kitabı A Memory of Light (Işığın Hatırası) sonunda bitti.

Seriyi Robert Jordan’dan devralan Brandon Sanderson kitabı bitirip ön okuma yapılması ve düzeltilmesi için Jordan takımına yolladığını söyledi. Her ne kadar kitapla ilgili işlerin bitmediğini söylese de “Benim” kitapla olan işim bitti diye belirtti.

a-memory-of-light-coverKitabın ön siparişleri Amazon’dan alınmaya başlandı bile. Tekrar hatırlatalım kitap 8 Ocak 2013 tarihinde piyasaya sunulacak.

Robert Jordan’a her zaman gıpta ettiğini söyleyen Brandon Sanderson, kitabı bitirdiğinde ona olan hayranlığının çok daha arttığını fark etmiş. Çünkü Robert Jordan bir yıl içinde bir veya iki kitap yayımlayabiliyorken Brandon Sanderson’ın bunu yapması yıllarını almış ve kendisini epey yıpratmış.

“Kitabı bitirdiğim andan itibaren kendimi seriden soyutladım ve sizler gibi artık ben de bir Zaman Çarkı okuyucusu oldum. Kitapları ve seriyi desteklemeye devam edeceğim ama artık aramızda hiçbir sınır kalmadı ve bu sınırı asla da geçmeye niyetim yok. Bundan sonra işleri gevşetmeden hemen kendi kitap serilerime döneceğim. Mat, Rand, Perrin ve Egwene’nin hikayesi bitti ve artık Kaladin, Shallan, Jasnah ve Dalina’nın hikayeleri devam edecek.”

Brandon Sanderson son kitabı yazmadan önce kendi yazdığı başka bir seri olan Stormlight Archive’in ikinci kitabını yayımlayacaktı. Ancak Zaman Çarkı’nı bitirmenin her şeyden önemli olduğunu söyleyen yazarımız kendi serisini arka plana atmış. Şimdi ise A Memory of Light bittiğine göre artık kendi serilerine dönecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.