Edebiyat

Wizards of the Coast ve HarperCollins’ten Çocuklar İçin Dungeons and Dragons Kitap Serisi – Dungeon Academy

HarperCollins Children’s Books, Wizards of the Coast ve Hasbro ile işbirliği ile 9-12 yaş çocuklar için yeni bir D&D kitap setini duyurdu.

3 kısımdan oluşacak Dungeons & Dragons: Dungeon Academy grafik roman serisi 9-12 yaş grubundaki çocuklara hitap edecek. Fantastik çocuk kitabı serisinin ilki No Humans Allowed olacak.

New York Times çok satanlar listesindeki yazarlardan Madeleine Roux‘un kaleme alacağı Dungeons & Dragons: Dungeon Academy: No Humans Allowed‘da Molly Knox Ostertag‘ın imzası da bulunacak. İllüstrasyonları Xanthe Bouma tarafından çizilecek No Humans Allowed 2022‘de, diğer kitaplar ise 2023 ve 2024’te yayımlanacak.

“Zindan duvarlarının ötesinde bekleyen karanlık dünyaya hazırlanan yüzlerce canavar ve yaratığın eğitim gördüğü Dungeon Academy’ye hoş geldiniz. Akademide, en korkutucu olarak sivrilirsin. Ancak Minotorlar tarafından bebekken evlat edinilen genç Zelli, Unutulmuş Diyarlar’daki canavarların ve yaratıkların en çok korktuğu şeydir: O bir insan! Ergen bir Minotaur kılığına giren Zelli, kendi kendine kalır, işini yapar ve Dungeon Academy’deki herkes için ‘görünmez’ hale gelir. Zelli, Korkunç İnsanların Tarihi sınıfındayken, kendisine tuhaf bir şekilde benzeyen büyük insan maceracı Allidora Steelstrike’ı öğrenir. Zelli de bir Steelstrike olabilir mi? Gerçek soyuna cevaplar arayan Zelli, kendisine yer olmayan bir dünyada tehlikeli bir maceraya atılır. Ama yalnız olmayacak. Bir vegan Baykuş Ayısı, korkak bir Kobold, şekil değiştiren bir Mimic’in de aralarında bulunduğu bir grup uyumsuz canavar, gerçeği arayışında genç Zelli’ye katılacak. Ancak buldukları şey hayatlarının gidişatını ve kim olduklarını sonsuza dek değiştirecektir.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Humble Bundle'dan Dungeons and Dragons Çizgi Romanları Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.