Edebiyat

The Expanse’in Yazarı James S.A. Corey’den Yeni Uzay Üçlemesi Geliyor

James S.A. Corey‘nin aynı adlı kitabından uyarlanan The Expanse dizisinin SyFy kanalı tarafından devam ettirilmeyeceği açıklanması ile üzülen hayranlara güzel bir haberimiz var. Orbit Kitapları, Türkiye’de Enginlik Üçlemesi olarak İthaki Yayınları tarafından basılan The Expanse serisinin yazarı James S.A. Corey ile üç kitaplık yeni bir uzay serisi için anlaştıklarını duyurdu.

James S. A. Corey aslında Daniel Abraham ve Ty Franck ikilisinin takma adı… 2019’a kadar 9 kitap olması planlanan ve son olarak 2017’de yedinci kitabı çıkan The Expanse serisini kaleme alan Abraham ve Franck, SyFy’ın dizisinin de yapımcılığını yürütüyor. İkili 2014 yılında Han Solo hakkındaki Star Wars romanları “Honor Among Thieves” kitabını da yazmıştı.

The Verge’e konuşan Daniel Abraham, “Orbit, James S.A. Corey’nin başladığı yer ve The Expanse bittikten sonra yayınevi ile yeni bir projede çalışacağımız için çok memnunum” dedi. Yeni serinin, The Expanse evreninden tamamen farklı yeni bir dünyada geçeceğini de belirten Abraham, uzak gelecekteki uzayda insan doğasının karmaşıklığına odaklanacaklarını söyledi.

Öte yandan serinin adı ve kapak tasarımları henüz duyurulmadı ancak Orbit, ilk kitabın, The Expanse serisinin son kitabının çıkacağı 2019’dan sonra raflardaki yerini alacağını açıkladı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  J.K. Rowling, Hogwarts Hakkında 3 Yeni Kitap Yayınlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.