Dizi Haberleri

Syfy, The Expanse’in Yeni Sezonunu Sipariş Etmeyecek

James S.A. Corey tarafından yazılan ve Türkçe’ye İthaki Yayınları tarafından Enginlik Üçlemesi olarak da çevrilen The Expanse’in dizi uyarlaması, Syfy kanalı tarafından devam ettirilmeyeceği açıklandı.

Üçüncü sezonu hali hazırda devam eden The Expanse’in dördüncü sezonu gelmeyebilir. Tabii bu uzak bir ihtimal fakat Syfy kanal yöneticileri Expanse’in dördüncü sezonunun siparişini vermeyeceklerini açıkladı.

Battlestar Galactica ile birlikte anılmaya başlanan, son zamanların en sağlam bilimkurgu dizilerinden biri haline gelen Expanse, üçüncü sezondan sonra büyük bir araya girecek gibi gözüküyor. Yine de dizinin resmi internet yayıncısı Netflix’in, The Expanse’in yayın haklarını satın alma ihtimali var. Çünkü diziyi çeken yapım şirketi Alcon Television Group, dizinin devam edebilmesi için yeni bir yayıncı arayışına girdi.

Syfy’ın açıklamasına göre The Expanse, platform üzerindeki The Magicians ve Krypton gibi diziler kadar izlenmiyor. Ayrıca kanalın internet yayınlarından da bir kazancı yok. Hal böyle olunca bu yüksek bütçeli dizinin devam etmesinin taraftarı değiller.

Bana kalırsa The Expanse’in üçüncü sezonunun bitimiyle beraber, dizinin devamını Netflix ya da Hulu gibi bir platform satın alıp siparişini verebilir. Böylesine destansı bir maceranın yarım kalması, hayranların öfkesini çekecektir.

İlginizi Çekebilir  China Mieville'in Şehir ve Şehir Kitabı İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu