Edebiyat

Stranger Things’in Başlangıç Hikayesi Bu Romanda – Şüpheci Zihinler

Dördüncü sezonunun 2021’den önce gelmesini beklemediğimiz Stranger Things dünyasının derinlerine girmeye hazır mısınız? Netflix imzalı sevilen dizinin başlangıç hikayesini kaleme alan Gwenda Bond‘un “Şüpheci Zihinler” kitabı, Epsilon Yayınları aracılığıyla okurları olayların başlangıcına götürüyor.

Demogorgon’dan önce… Zihin Hırsızı’ndan önce… Dehşetin yüzü insan suretindeydi. Gizemli bir laboratuvar. Tekinsiz bir biliminsanı. Gizli bir geçmiş. Eleven’ın annesiyle ilgili gerçekleri bildiğinizi sanıyorsanız Netflix dizisi Stranger Things’in gerilim yüklü başlangıç hikâyesiyle dünyanızın Baş Aşağı edilmesine hazır olun.

1969 yazında Amerikan gençliği Vietnam’da yaşananlarla kaynamaktadır. Indiana’nın kalbindeki sessiz bir üniversite kampüsünde öğrenci olan Terry Ives değişen dünya karşısında seyirci kalmaktan hoşnut değildir. Önüne çıkan ilk fırsatta önemli bir araştırmanın parçası olabilmek için denek olarak kaydolur. Dr. Martin Brenner’ın yönettiği, ormanın derinliklerinde, gözlerden ırak Hawkins Laboratuvarı’nda Terry’nin çözmeye kararlı olduğu bir sır gizlenmektedir. Kaosun ortasında, Terry Ives ve deneyinin geleceği uğruna her şeyi göze alan Dr. Martin Brenner savaş meydanının insan zihni olduğu farklı bir mücadeleye gireceklerdir.

“Stranger Things evreni hakkında bilgilerini artırmak isteyen okurlara şiddetle tavsiye ederim. Bu kitap, dizinin hayranı olmayan okurların bile zihninde yer edecek kadar karanlık ve sürükleyici.”
-The Unseen Library

“Olay yaratan Netflix dizisi Stranger Things hayranlarının sabırsızlıkla beklediği başlangıç hikâyesi.”
-Kirkus Reviews

Terry Ives‘ın Hawkins Laboratuvarı’ndaki sırrı çözmeyi amaçladığı 320 sayfalık romanı Kübra Tekneci dilimize çevirdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İTEF 2015 - İstanbul Tanpınar Edebiyat Festival Programı ve Detayları Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.