Edebiyat

Stephen King’in Billy Summers Romanının Türkçe Çevirisi Yolda

Altın Kitaplar, Stephen King’in 2021’de çıkardığı Billy Summers romanını Türkçeye çevirdiklerini duyurdu. Mart ayında raflardaki yerini alacağını öngördüğümüz roman için net bir çıkış tarihi henüz yok.

Stephen King, Billy Summers romanını en sevdiği hikayelerinden biri olarak göstermişti. Şubat ayının başında da bu romanın bir mini dizi uyarlamasını göreceğimizi haber vermiştik. Ancak biz bu haberleri yaparken, Altın Kitaplar kitabı hâlâ çevirmedi diye biraz sitem etmiştik. Neyse ki yayınevi elini çabuk tuttu. Romanı orijinal adı ve orijinal kapağı ile raflara taşıyacak.

Billy Summers’ın duyurusu “çok yakında” diyor. Yani kitap için net bir çıkış tarihi yok. Dolayısıyla romanın mart ayı içerisinde raflara geleceğine inanıyoruz.

Kitabın orijinal arka kapak yazısını şu şekilde çevirdik:

Billy Summers bir odada elinde silah ile durmakta olan bir adam. Kendisi bir kiralık katil ve işinin en iyilerinden biri. Ancak yalnızca gerçekten kötü kişileri öldürüyor. Yine de artık kariyerini geride bırakmak istiyor. Bunu yapmadan önce tamamlaması gereken son bir kontratı var. O, dünyadaki en iyi keskin nişancılardan biri. Ters gidebilecek ne olabilir ki?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.