Dizi Haberleri

Stephen King’in Billy Summers Romanı Mini Dizi Oluyor

Stephen King’in bir romanı daha dizi oluyor. Billy Summers dizisi; Person of Interest, Westworld ve Lost gibi dizilere imza atan Bad Robot Productions‘tan geliyor.

Bad Robot daha önce King’in eserlerinden Lisey’s Story, Castle Rock ve 11.22.63 dizilerini ekranlara getirmişti. Deadline‘ın haberine göre bu yeni proje için Edward Zwick ve Marshall Herskovitz birlikte çalışacaklar. Zwick hem yönetmen koltuğunda oturacak hem de Herskovitz ile birlikte romanı senaryolaştıracak. Bu ikili daha önce 5 dalda Oscar adaylığı olan Blood Diamond için beraber çalışmıştı.

Dizinin 6-10 bölüm kadar sürmesi hedefleniyor. Uyarlama hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar.

Ancak roman, Stephen King’in en sevdiği Stephen King hikayeleri arasında yer alıyor. Gerçi bu, listeyi oluşturduğu programa bu romanı tanıtmak için katıldığından da olabilir ama yine de…

Romanın arka kapağı hikayeyi şu şekilde anlatıyor:

Billy Summers bir odada elinde silah ile durmakta olan bir adam. Kendisi bir kiralık katil ve işinin en iyilerinden biri. Ancak yalnızca gerçekten kötü kişileri öldürüyor. Yine de artık kariyerini geride bırakmak istiyor. Bunu yapmadan önce tamamlaması gereken son bir kontratı var. O dünyadaki en iyi keskin nişancılardan biri. Ters gidebilecek ne olabilir ki?

Daha geçtiğimiz gün yazarın 2021’de çıkan Later romanının diziye uyarlanacağı haberini vermiştik. Billy Summers da yazarın 2021 yılında çıkardığı diğer roman. Şimdilik 2022’de çıkacak Fairy Tale romanı henüz bir dizi ya da film uyarlaması projesine maruz kalmadı. Ancak onun da haberi yakında gelir diye tahmin ediyorum. Galiba bu haberler için bir şablon oluşturma vakti geldi de geçiyor bile.

Bu arada hem Later hem de Summers’ın Türkçe çevirisine hâlâ kavuşmadıklarını tekrar söyleyelim. Yazarın eserlerini İnka Yayınları, Altın Kitaplar ve Sayfa6 Yayınevi birlikte basıyorlar aslında. Fakat diğerleri öykülere odaklanırken King’in külliyatı büyük oranda Altın Kitaplar’dan geliyor. Yine de yayınevi, heyecanla beklediğimiz bu iki romanın önüne Azrail Koşuyor‘un yeni baskısını çekti. Bekleyişimiz sürüyor.

The Boogeyman: Bir diğer Stephen King adaptasyonu

Yazarın orijinali Night Shift olan, Türkçe’ye Hayaletin Garip Huyları adıyla çevrilen öykü kitabından da adaptasyonlar geliyor. Deadline‘ın bir diğer haberine göre The Boogeyman yani Öcü hikayesi uzun metrajlı bir film olacak. Halbuki hikaye yalnızca 16 sayfadan ibaretti. Oyuncu kadrosunda Sophie Thatcher ve Chris Messina olan film Hulu üzerinden yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.