Edebiyat

Star Wars: The High Republic’in 2. Yetişkin Romanı Geliyor

Star Wars: The High Republic serisine yeni bir romanın katılacağı duyuruldu. Star Wars: The High Republic: The Rising Storm adını taşıyacak eseri Cavan Scott yazacak.

Charles Soule‘un okurlarla buluşmaya hazırlanan Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi romanından kahraman Jedi ve hain Nihil hikayesine odaklanacak The Rising Storm, The High Republic serisinin ikinci yetişkin romanı olacak. Ayrıca roman Light of the Jedi‘ın direkt devamı olmasa da onun olaylarına eklenecek.

Bir Star Wars romanı yazmanın her zaman büyük bir onur olduğunu ve High Republic‘in bu destanın hikaye anlatımında çığır açtığını belirten yazar Cavan Scott, “Yıllardır çok çok uzak galaksiden ne okumak istediğime odaklandım: Bir zamanlar var olan bilgiye olan derin sevgi ve aynı zamanda devam eden hikayeyi şaşırtıcı ve heyecan verici yeni yönlere götürme çabası. The Rising Storm‘da; Nihil‘in dehşet hükümdarlığını bir sonraki seviyeye taşıdığını, Light of the Jedi‘daki görünümlerine dayanarak okuyacaksınız. Bu kez önlerine yeni Jedi Konseyi üyesi Stellan Gios, Padawan Bell Zettifar ve merak uyandıran yeni bir karakter olan Ty Yorrick çıktı.” dedi.

İlginizi Çekebilir  Star Wars Kitap Üçlemesi İnkılap Kitabevi'nden Çıktı

Scott, serinin yeni karakteri Yorrick‘in ilgi çekici hikayesinden de minik bir ipucu verdi: “Yorrick, gizemli bir geçmişi olan, Güce duyarlı bir canavar avcısı. Geçmişi ne? Bunu anlatmak harika olurdu. Söyleyebileceğim tek şey, onun yoluna çıkmak istemeyeceğiniz ki Stellan ve diğerleri de yakında bunu anlayacak.”

Star Wars: The High Republic serisinden Light of the Jedi 5 Ocak 2021‘de, The Rising Storm ise 6 Temmuz 2021‘de yayınlanacak. The Rising Storm‘un Joseph Meehan imzalı kapak tasarımını da şuraya bırakalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.