Edebiyat

Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar – Oyun Dünyasının Şok Edici Öyküleri Bu Kitapta

Jason Schreier‘ın Kan, Ter ve Pikseller’den sonraki ikinci eseri Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar, İthaki Yayınları etiketiyle çıktı.

Çoksatan Kan, Ter ve Pikseller’in yazarı Jason Schreier‘dan oyun endüstrisini mercek altına alan yepyeni bir kitap. Schreier’ın sektörün içindeki onlarca kişiyle yaptığı röportajlardan derlenen bu kitap, son yılların en ünlü stüdyolarının nasıl kapandığını ve sonrasında yaşananları gözler önüne seriyor.

Bioshock Infinite, Epic Mickey ve Dead Space gibi piyasanın mihenk taşlarından sayılan birçok oyunun geliştirilme sürecini ve onları yapan firmaların şok edici kapanış hikâyelerini ilk ağızdan röportajlarla ele alan Reset At, geliştiricilerin bu olaylardan nasıl etkilendiğini, kendilerini nasıl toparladıklarını, hayatlarına nasıl devam ettiklerini ya da bu endüstriyi nasıl terk ettiklerini anlatıyor.

Oyun endüstrisi hiç olmadığı kadar güçlenmişken oyun tasarlayarak düzgün bir hayat kurmak neden bu kadar zorlaştı? Bu düzeni değiştirmek için çok mu geç kalındı? Bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı bu sayfaların arasında.

“Reset At, sektöre girmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak. Kendilerini oyunlara adamış oyuncular içinse ellerinden düşüremeyecekleri bir kitap.”
– Wall Street Journal

“Schreier’ın gazeteciliğinin bir eşi benzeri yok.” – Forbes

304 sayfalık eserin çevirmenliğini M. İhsan Tatari üstlendi.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  115 Yıl Öncesinden Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar Üzerine Bir Bilimkurgu: Tanrıların Tohumu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.