Edebiyat

Peter Parker’ın Başı Bu kez Çifte Belada: Spider-Man: Düşmanca Devralma

Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel Spider-Man oyunundan önceki olayları anlatan Spider-Man: Düşmanca Devralma kitabı İthaki Yayınları aracılığı ile okurlara ulaştı. Rekorlar kıran 2018 çıkışlı PS4 oyununun ön hikayesinde Peter Parker hem adını temize çıkarmaya hem de insanları kurtarmaya çalışacak.

David Liss tarafından yazılan Spider-Man: Düşmanca Devralma’da;

Peter Parker karmakarışık bir ilişki ağının içerisindeydi. En ileri teknolojileri barındıran bir laboratuvarda çalışıp dünyayı değiştirmeye çalışan genç bir biliminsanıydı. Yine de ikinci işi olan suçla mücadelenin getirdiği sorumluluklarla baş etmekte zorlanıyordu.

Wilson Fisk, namıdiğer Kingpin, New York’a dönmüş ve kendisini halk arasında fedakâr bir girişimci ve hayırsever biri olarak gösterme çalışmalarına başlamıştı. Örümcek-Adam bunun böyle olmadığını bilse de gerçekleşmesi halinde “bir daha geri dönüşü olmayan” o kötü niyetli plana dair gerçekleri açığa çıkaramazdı.

Örümcek-Adam’ın kostümü ve özellikleriyle sokakları altüst etmeye başlayan yeni tehdit karşısında Ağ Kafa, yaşanan kötü olayların sorumlusu olmadığını gösterip masum olduğunu kanıtlayabilecek miydi? Zaman daralıyor ve insanların hayatı tehlikedeyken Örümcek-Adam, bu eli kanlı Örümcek’in cani saldırısını durdurabilecek miydi? Örümcek-Adam düşmanlarına ve korkularına boyun mu eğecekti yoksa ayağa kalkıp eskisinden de güçlü olduğunu mu gösterecekti?

Cihan Karamancı‘nın Türkçeye çevirdiği 340 sayfalık kitap İthaki Yayınları‘ndan çıktı.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Cabell'dan Cesur, Alaycı Bir İsyan; Jurgen: Bir Adalet Komedisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.