Edebiyat

Josh Malerman’ın Uyuyan Güzel Masalı Vahşi Batıya Uzanıyor: Carol Gömülmeden

Bird Box filminin uyarlandığı Kafes kitabının yazarı Josh Malerman’ın gerilim romanı Carol Gömülmeden, İthaki Yayınları ile Türk okurlara ulaştı.

Uyuyan Güzel masalı ile vahşi batı öykülerini ustalıkla harmanlayan Josh Malerman’ın yarattığı Carol Evers’ın karanlık bir sırrı vardı: Bazen komaya giriyor ve komaya girdiğinde bir ölüden farksız oluyordu. Nabzı ve kalbi duruyor, nefes aldığı belli olmasa da bilinci asla kapanmıyordu. Ancak doktorlar bile onun öldüğünü düşünüyordu.

Bu sırrı bilen iki kişiden biri olan ve ondan kurtulup servetine konmak isteyen kocası, Carol komaya girdiğinde onu diri diri mezara gömmek için yaptığı planı hayata geçirmeye koyulur. Komadaki Carol çevresinde olan her şeyi duyup hissederken, Harrows adlı kasabada cenaze hazırlıkları başlar.

Bu sırrı bilen diğer kişi, Carol’ın eski sevgilisi, meşhur kanun kaçağı James Moxie ise haberi aldığında Carol gömülmeden Harrows’a yetişmek için yola çıkar. Tehlike ve gizemle dolu Yol’da yolculuk ederken eski düşmanlarla, ürkütücü varlıklarla ve peşindeki kiralık katillerle başa çıkmak zorundadır.

“Fevkalade zekice yazılmış bir roman. Çoktan kaybedilmiş bir hayatı kurtarmak için yapılan tehlikeli bir yolculuğu ve ölümün bazen sadece başlangıç olduğunu anlatan bir eser.” – J. D. Barker, Çoksatan Dördüncü Maymun‘un yazarı

“Carol Gömülmeden, hepimizin içinde var olan tuhaf Batı’da cereyan eden bir Poe öyküsü, roman sadece yeri yerinden oynatmakla kalmıyor, yeri deliyor da. Bir tabutun sığacağı kadar.” – Stephen Graham Jones, Melezler’in yazarı

Aslı Dağlı tarafından Türkçeye çevrilen 400 sayfalık “Carol Gömülmeden”, 25 Ocak’ta İthaki etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman'ın Yeni Kitabı Kırılgan Şeyler Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.