AYBABTUEdebiyat

Firefly Efsanesi Kitaplarla Devam Edecek

Joss Whedon‘ın belki de en yaratıcı ve sevilen işlerinden biri olan Firefly, 2003 yılında Fox tarafından iptal edildiği günden beri tüm sevenlerinin kalbinde adeta bir yaraydı. Çizgi romanlar ve kitaplar ile birlikte zaman zaman Kaptan Malcolm ve ekibiyle tekrar bir araya gelmiş olsak da son yıllarda Firefly evreni derin bir sessizlik içerisindeydi. Neyse ki bu sessizlik nihayet bozuluyor. Firefly evrenine yeni romanlar ile geri dönüyoruz!

Titan Books tarafından yayımlanacak olan 3 yeni Firefly romanından ilki, Ekim ayında raflarda yerini alacak. Ayrıca dizinin yaratıcısı Joss Whedon da danışman editör olarak kitapların basım sürecinde yer alacak.

Nancy Holder tarafından yazılacak olan ilk roman Firefly: Big Damn Hero, bir grup Browncoat gazisi tarafından yakalanan Kaptan Malcolm Reynolds’ın macerasını konu alacak. İkinci roman The Magnificent Nine, Mart 2019’da çıkacak ve James Lovegrove tarafından kaleme alınacak hikayede tayfanın yolu, Jayne Cobb’un bir eski sevgilisinden aldığı imdat çağrısı ile terk edilmiş bir gezegene düşecek.

Tim Lebbon‘un kaleme alacağı üçüncü ve son kitap Firefly: Generations’da ise insanlığı dünyadan götüren Ark gemilerinden biri keşfedilecek. Üçüncü kitap da Ekim 2019’da okuyucu ile buluşacak. Kitapların, dizinin zaman çizelgesinin neresinde yer alacağı ise henüz belli değil.

Sadece bir sezon sürmesine ve 2003 yılında iptal edilmiş olmasına rağmen Firefly, hâlâ sadık bir hayran kitlesine sahip. Dizinin geri dönmeyeceğini bilsek de ek yayınlar ile Firefly evrenine geri dönüşler yapabilmek de oldukça mutlu edici.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ejderha Elfleri Kitabı İçin Hazırlanın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.