Edebiyat

Elric Destanı Geri Dönüyor

elric

İlk olarak 2000 yılında Elric Destanı ile tanışmıştık. 6.45 Yayınevi, Melnibonelu Elric kitabını basarak bu seriyi dilimize kazandırmaya başlamıştı.

Aynı yıl içerisinde serinin ilk dört kitabını hızlıca piyasaya süren 6.45 Yayınevi, sonrasında hızını kesti. Üstüne üstlük seriyi basmayı da kesti ancak sıkı durun; Elric Destanı raflara geri dönüyor!

Artık sahaflarda bile kolaylıkla bulunamayan bu seri İthaki Yayınları tarafından yeniden basılacak. Şu anda çevirisi yapılan seri 14 yıl sonra Türkçe olarak yeniden kitabevlerinin raflarındaki yerini alacak.

elric

Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden olan ve Michael Moorcock’un başyapıtlarından birisi olan Elric Destanı’nın kahramanı Elric, aynı zamanda Michael Moorcock’un yarattığı Ebedi Şampiyonlar’ın da en ünlüsüdür. (Diğerlerinden bazıları Hawkmoon, Corum, Kane)

Serinin ilk kitabı ne zaman çıkar tam bilemiyoruz ancak 2015’in ilk yarısında ilk kitabı raflarda göreceğimizi düşünüyoruz. Diğer kitaplar da çabucak gelir ve seri kısa sürede tamamlanır diye ümit ediyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Eve Dönüş" Kitabı Bu Sefer Muhteşem Çizimlerle Süslü!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.