Edebiyat

“Değiştirilmiş Karbon” Macerası “Düşmüş Melekler”e Uzandı

21. yüzyıl bilimkurgu edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Richard K. Morgan imzalı “Değiştirilmiş Karbon” serisi ve çarpıcı ana karakteri Takeshi Kovacs, dizinin ikinci kitabı “Düşmüş Melekler” ile geri döndü.

Netflix’teki dizi uyarlaması ile popülerliğini artıran “Değiştirilmiş Karbon“daki olayların 30 yıl sonrasını anlatan 480 sayfalık “Düşmüş Melekler” kitabı, Aslıhan Kuzucan çevirisi ve İthaki Yayınları etiketi ile raflardaki yerini aldı.

Değiştirilmiş Karbon“daki olayların üzerinden otuz sene geçti. Ancak eski bir BM elçisi olan Takeshi Kovacs’ın maceraları hız kesmedi. Pek çok kez kariyer ve kılıf değiştirip yeni bir bedenle bu kez daha büyük olayların ortasında buldu kendini: Kanlı bir ayaklanmayı durdurmak üzere uzak bir gezegenin hükümetince tutulan bir askerdi artık.

Ancak mesele taraf tutmaya geldiğinde ona kimin ödeme yaptığına bakmaksızın Kovacs istediği tarafı seçerdi – yani kendininkini. Haliyle sıradışı bir ekip onu kadim bir uzaylı gemisine yapılacak hazine avı için çağırdığında bu teklife hayır diyemezdi. Kalaşnikoflarını hazırlayıp, görevini yarıda bırakan Kovacs için bu yeni macera tek başına yapamayacağı kadar büyüktü. Ama o istediğini almak için her şeyi yapmaya hazırdı; ölüleri diriltmeye bile.

“Yıldız Gemisi Askerleri” ve “Bitmeyen Savaş” gibi eserlerin izinden giden askeri bilimkurgu / siberpunk türündeki “Düşmüş Melekler“, son zamanların en dikkat çeken bilimkurgu – aksiyon romanlarından biri.

“Takeshi Kovasc geri döndü. Morgan, Değiştirilmiş Karbon’da yaratılan dünyayı çok daha ileriye taşıyor.”
– Anthony Ryan

“Bilimkurguyla gerilimi birleştirmedeki ustalığıyla türe hak ettiği yeri kazandırmayı başardı.”
– Peter F. Hamilton

“Morgan şirketlerin açgözlülüğünü, siyasetin çürümüşlüğünü muazzam bir kurguyla ele alıyor.”
– The Times

Bir fenomene dönüşen Değiştirilmiş Karbon’un devamı olan 480 sayfalık Düşmüş Melekler kitabı raflarda yerini aldı. İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.