Edebiyat

Çabaları Nafile Olmayanların Kitabı – İşte Tanrılar

Isaac Asimov‘un Hugo, Nebula ve Locus En İyi Roman Ödüllü eseri İşte Tanrılar, İthaki Yayınları‘ndan çıktı.

Isaac Asimov, bilimin içinden gelip bilimkurguda devrim yapan, bilimkurgunun üç büyük ustasından biri. İşte Tanrılar ise Asimov’un bağımsız bilimkurgu romanlarının zirvesi, yazarın kendi tabiriyle “Bilimkurgudaki en iyi uzaylı tasvirini barındıran, ayrıca yazıp yazabileceğim en iyi metin.”

“Tarihte Mutlu Sonlar Değil, Aşılacak Kriz Anları Varıdr.”

Yirmi ikinci yüzyıl. Dünya, Elektron Pompası’nın icadıyla sınırsız ve bedava enerjiye ulaşmış durumda. İnsanlığın hayallerini gerçekleştirmesi ve gelişmesinin önünde neredeyse hiç engel yok. Bu başarının arkasında ise Dünya ile kendi paralel evrenleri arasında madde değişimi yapabilen uzaylılar var.

İlgili Makaleler

Her ne kadar bedava olsa da bu enerji bedelden yoksun değil. Ne insanların ne de uzaylıların öngörebildiği bir felaket yakında: Güneş’in ve Dünya’nın tümüyle yıkımı.

Bu felaketin farkında olan sadece birkaç kişi var: Dünyalı bir sürgün biliminsanı, ölen bir gezegende yaşayan asi bir uzaylı, Ay’da doğmuş ve geleceğe dair tutarlı tahminleri olan bir Sezgici. Onların söylediklerine inanan kimse olmasa da evrenlerin kurtuluşu bu üçlünün ellerinde.

“Paralel evrenden enerji transferi ve sıradışı uzaylılar içeren çok katmanlı bir hikâye. Asimov’un yazdığı en iyi tekil eser.”
– The Encyclopedia of Science Fiction

360 sayfa uzunluğundaki İşte Tanrılar‘ı Cihan Karamancı dilimize kazandırdı.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Elric Destanı'nın İkinci Kitabı "Tanelorn’u Kurtarmak" Raflarda!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okuduğum en ayrıntılı farklı yaşam formu anlatısıydı. Kitabın başlarında yoğun bir bilim mevcut, ortalarındaki anlatım ise tam bir hayal gücü patlaması. Okurken biraz zorlandım ama kitabın içerisine girince her şey yerine oturdu. Ne de olsa bunun adı BİLİM KURGU. Çok kaliteli bir eser.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.