Edebiyat

Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan Bir İyi Bir Kötü Haber!

Game of Thrones‘a ilham veren Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yeni kitabı bu yıl çıkacak. George R.R. Martin, 2018 yılı içinde yeni kitabın müjdesini verdi.

Milyonların nefesini tutarak takip ettiği Game of Thrones dizisinin 8. ve son sezonu 2019 yılında yayınlanacak olsa da A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Şarkısı) bu yıl yeni bir kitapla hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu, serinin hayranlarının merakla beklediği The Winds of Winter kitabı değil maalesef!

Blogunda açıklama yapan George R.R. Martin, A Song of Ice ve Fire serisindeki bir sonraki kitabın, Temmuz 2017’de geri çektiği Fire and Blood‘ın (Ateş ve Kan) ilk yarısı olacağını ifade etti. Usta yazar, Fire and Blood kitabında, Westeros’un tarihini, Aegon’un Fethi’nden Aegon III’e kadar kapsayan ilk cildiyle ‘Targaryen krallarının sahte geçmişlerini’ derledi. Martin’in yeni kitabında yeni karakterler ve genişletilmiş notlar da yer alacak.

Fire and Blood kitabının ilk bölümünü bitirmek üzere olduğunu ve 2018’de yayınlamayı planladığını belirten Martin, Winds of Winter kitabının Fire and Blood’ın ilk ve ikinci bölümleri arasında olacağını söyledi. Anlaşılan serinin meraklıları sürekli ertelenen Winds of Winter kitabı için en erken 2019 yılını beklemek zorunda kalacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  8. Ankara Kitap Fuarı Başlıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.