AYBABTUEdebiyat

Brandon Sanderson, Soulsborne Romanları ve Hatta Oyunu Yazabilir

Bandai Namco, Sanderson’a Elden Ring ürünlerinden oluşan özel bir hediye göndererek yazara iş birliği teklifinde bulunmuş. Sanderson teklife olumlu yaklaştığını söylüyor.

Elden Ring fırtınasının uzun yıllar devam edeceği aşikar ve oyunun yayıncısı Bandai Namco da evreni genişletmeye niyetli görünüyor. Günümüzün en başarılı fantastik kurgu yazarlarından Brandon Sanderson, geçtiğimiz gün yaptığı canlı yayında şirketin kendisiyle temasa geçtiğini açıkladı. Söylediğine göre Namco kendisine içinde kılıç, pelerin ve Elden Ring’le ilişkili pek çok ürün bulunan kallavi bir kargo göndermiş ve yanına onunla işbirliği yapmak istediklerini belirten bir not iliştirmiş.

Adını Robert Jordan‘ın vefatından sonra Zaman Çarkı serisinin son iki kitabını yazarak geniş kitlelere duyuran, ardından Cosmere evreni kapsamında yazdığı Sissoylu ve Fırtınaışığı Arşivi serileriyle büyük takdir toplayan yazar aynı zamanda sıkı bir oyuncu. Magic: the Gathering için geçtiğimiz senelerde Children of the Nameless adında bir novella yazan Sanderson, Soulsborne oyunlarını da uzun zamandır en sevdiği oyunlar arasında gösteriyor. Hatta Elden Ring’i George R.R. Martin‘in yazacağını öğrendiğinde fazlasıyla sinirlenmişti kendisi.

İlginizi Çekebilir  Iain M. Banks'in Bilimkurgu Klasiği "Cebirci" Türkçe'de!

“From Software fantastik bir oyun yapıyor, haliyle fantastik kurgu yazan bir yazara ulaşmaları gayet doğal. Ancak seçtikleri yazar George R.R. Martin zamanını yazı yazmak yerine blogunda Amerikan Futbol Ligini yorumlamakla geçiren biri. Elden Ring’i George’la yapacaklarını gördüğümde ‘George oyun oynamıyor ki? Konu hakkında hiçbir fikri yok,’ dediğimi hatırlıyorum; bense King’s Field’dan beri Soulsborne oynuyorum.”

Soulsborne temalı bir oyun yazamamak Sanderson’ın içine oturmuş olsa da bu hevesini bir roman yazarak tatmin edebilecek gibi duruyor çünkü canlı yayınında aktardığına göre teklife sıcak bakıyormuş. Hatta şimdiden kafasında bir hikaye fikri varmış.

“Kafamda her zaman her şey için bir fikir olur. ‘Bir Magic: The Gathering hikayesi yazsam nasıl olurdu?’ sorusuna dört sene kafa patlattım. Magic ekibi bana ulaşıp bir şeyler yazmak ister misin diye sorduğunda ‘Zaten yazıyordum!’ dedim, fikrimi gönderdim ve yayınladık. Aynı soruyu Soulsbornelar için de soruyorum ve şimdiden birkaç fikir gönderdim bile!”

Sanderson, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir Kickstarter kampanyasıyla tam dört adet gizemli romanı için kaynak toplamıştı. Bir yandan da Fırtınaışığı 5 ve Sissoylu 7 üzerinde çalışmaya devam ediyor, Soulsborne kitabı da eklenirse aynı anda 8 kitapla ilgileniyor olacak. Üretkenliğine sağlık diyelim, merakla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türklerin Şeytani Masalları: Türk Masal ve Efsanelerinde Demonik Varlıklar Kitabı Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Brandon Sanderson Zaman Çarkı’nın son iki kitabını değil son üç kitabını yazmıştır.

    Ayrıca “Hatta Elden Ring’i George R.R. Martin‘in yazacağını öğrendiğinde fazlasıyla sinirlenmişti kendisi.” ifadesi doğru değil. Sanderson From Software oyunlarının büyük bir hayranı olsa da Elden Ring ve Martin hakkında söyledikleri tamamen espiriydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.