Edebiyat

Brandon Sanderson, Kickstarter Kampanyası ile 4 Yeni Kitabını Duyurdu

Brandon Sanderson, geçtiğimiz 2 yılda 4 yeni kitap yazdı. Bu kitaplar için Kickstarter kampanyası başlatan yazar rekora doğru ilerliyor! Proje, ilk günde 15 milyon dolardan fazla bağış topladı!

Pek çok okurun, Zaman Çarkı serisinin son kitabını kaleme almasıyla tanıdığı fantastik ve bilimkurgu yazarı Brandon Sanderson, üretkenliği ve edebi kalemi ile tanınan bir isim haline geldi ve son zamanlarda çok meşgul. İki gün önce Sanderson, son iki yılda gizlice yazdığı dört gizli roman için bağış toplamak için bir Kickstarter başlattı. “Sürpriz! Brandon Sanderson’ın 4 Gizli Romanı” başlığı ile çıkan kampanya Dragonsteel Entertainment tarafından başlatıldı. Kickstarter kampanyası ilk gününde 15 milyon dolardan fazla bağış topladı. Kitaplar, bağış toplama rekorlarını kırma yolunda ilerliyor.

YouTube player

Gizli romanların henüz isimleri yok. Kickstarter, kitapların “Gizli Proje #1”, “Gizli Proje #2” vb. başlıklı bir görüntüsü içeriyor. Sanderson, Kickstarter kampanyasının açılış videosunda, mevcut Cosmere ayarında üç ve “tamamen farklı” bir tane olmak üzere romanlara kısaca değindi.

Kickstarter Projesi Dolu Dolu

Kickstarter’ı destekleyenler, 2023’te her çeyrek için seçtikleri formatta bir yeni kitap alacaklar. Ayrıca, destekçilerin Sanderson’ın mevcut dünyaları veya kavramları etrafında yağma temalı sekiz abonelik kutusuna kaydolmasına izin veren ödül katmanları da bulunuyor.

Kickstarter videosunda Sanderson, projenin karısına gizli bir hediye olarak başladığını ancak kısa süre sonra büyük bir şeye dönüştüğünü ve ona yazarlık kariyerinin ilk günlerini, “ne isterse, ne zaman isterse yazabildiği zamanları hatırlattığını,” söylüyor. COVID-19 sırasında seyahat etmeyerek kazandığı zamandan tasarruf etmesinin kendisine yazması için ekstra esneklik sağladığını ve “hayatın son zamanlarda zor olduğunu,” belirtti. Zor geçen iki yılda bu gizli romanlardan “umut ışığı” olarak söz ediyor.

Salı günü Sanderson, hesabında proje hakkında daha fazla ayrıntı verdiği daha uzun bir YouTuber videosu “It’s Time to Come Clean“i yayınladı. Komik video, proje zaman çizelgesini detaylandıran bazı bilgileri de içeriyor.

Bu İlk Kickstarter Değil

Sanderson, kariyeri boyunca sayısız dizi kaleme aldı ve fantastik dünyalar yarattı. Özellikle her ikisi de Cosmere evreninde geçen Mistborn (Sissoylu) ve The Stormlight Archives (Fırtınaışığı Arşivi) en çok bilinenleri.

Bu, Brandon Sanderson’ın ilk Kickstarter’ı değil: 2021’de Dragonsteel Entertainment başarılı bir kampanya yürüttü ve The Way of Kings‘in 10. yıl dönümü deri ciltli baskısını finanse etmek için 6.788.517 $ bağış topladı.

Sanderson, yeni kampanyanın videosunda şunları söylüyor;

Sizi yeni, beklenmedik bir şeyle şaşırtma fikrini her zaman sevmişimdir. Okuyucularımı, sürekli olarak inanılmaz, ancak beklenmedik bir deneyim sunarak hayal gücümün en uzak noktalarına götürmek istedim. Kariyerim boyunca yapmak istediğim şeylerden biri de buydu.

“Sürpriz! Brandon Sanderson’ın Dört Gizli Romanı” kampanyası 31 Mart 2022 tarihine kadar sürecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Taht Oyunları, Kargaların Ziyafeti İle Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.