Edebiyat

Brandon Sanderson’ın “Kralların Yolu” Kitabı Çıktı!

krallarin-yolu-banner

Fantastik edebiyat okurlarının uzun zamandır beklediği, çıktığı günden beri adından sıkça söz ettiren FırtınaIşığı Arşivi serisinin ilk kitabı “Kralların Yolu” çıktı.

Akılçelen Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alan kitap, Zaman Çarkı serisini de tamamlayan Brandon Sanderson’ın en çok konuşulan eserinden birisi olma özelliğini taşıyor.

Kaladin, Shallan, Szeth, Dalinar Kholin isimli karakterler etrafından dönen hikaye gerçekten de çok sürükleyici.

krallarin-yoluKitabın arka kapak yazısı ise şöyle;

Son Issızlık’tan önceki günlerin özlemini çekiyorum.

Elçiler’in bizi terk etmesinden ve Parlayan Şövalyeler’in bize karşı dönmesinden önceki çağın. Dünyada hâlâ büyünün ve insanoğlunun kalbinde de onurun olduğu zamanın…

Dünyayı ele geçirdik ve sonra da onu kaybettik. Görünüşe göre insan ruhu için hiçbir şey zaferin kendisinden daha zorlu değil.

Yoksa o zafer, en başından beri bir aldatmacadan başka bir şey değil miydi? Onlar ne kadar zorlu savaşırsa, direnişimizin de o kadar güçlendiğini mi fark etti düşmanlarımız? Belki de ısı ve çekicin sadece daha kaliteli kılıçları mümkün kıldığını gördüler. Ama çeliği yeteri kadar uzun bir süre boyunca bırakırsan, eninde sonunda paslanıp gider.

İzlediğimiz dört kişi var. Birincisi hekim, tıbbı bir kenara bırakıp içinde bulunduğumuz dönemin en vahşi savaşında bir asker olmaya zorlanmış. İkincisi öldürürken ağlayan bir katil, bir suikastçı.

Üçüncüsü yalancı; bir hırsızın kalbi üstüne bir âlimin cübbesini giymiş genç bir kadın. Sonuncusu ise bir yüceprens, yani savaş açlığı tükenirken gözleri geçmişe açılmış olan bir savaş beyi.

Dünya değişebilir. Dalgabağlama ve Kırıkkullanma geri dönebilir; antik çağların büyüleri tekrar bizim olabilir. Bu dört kişi bunun anahtarı.

Bir tanesi bizi kurtarabilir.
Ve bir tanesi de bizi yok edecek.

“Bir roman yazarının liderlik mekanizmasını ve sevginin insan kalbine nasıl kök saldığını böylesine etkili bir şekilde anlatması sık görülen bir durum değil. Sanderson şaşırtıcı derecede zeki bir adam.”
– Orson Scott Card

“Kitaba bayıldım. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?”
– Patrick Rothfuss

Brandon Sanderson, FırtınaIşığı Arşivi serisinin toplamda 10 kitaplık bir seri olmasını planladığını belirtmişti. Bakalım gerçekten de dediği gibi olacak mı?

912 sayfalık Kralların Yolu kitabı raflardaki yerini aldı. Şimdiden iyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Drizzt Efsanesi Hız Kesmeden Devam Ediyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.