Edebiyat

Bizden Duymuş Olmayın: Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar Kitapları Yeniden Yayınlanıyor

drizzt-raistlin-banner

Fantastik kurgu okurları uzun zamandır Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar kitaplarını aramalarına rağmen bulamıyorlar. Bazen sahaflarda bulunan kitaplar için de çok yüksek fiyatlar isteniyor.

İlk olarak Arkabahçe Yayıncılık sayesinde 1998 yılında dilimize kazandırılan seriler sonrasında da Laika Yayıncılık’ın bastığı kitaplarla devam etti. Sonrasında ise seriler ve kitaplar yavaş yavaş raflardan kayboldu. Şimdi ise Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar kitapları raflara dönüyor!

Raistlin, Tasslehoff, Sturm, Tanis, Laurana, Flint ve daha pek çok kahraman, yeniden bizleri alıp Krynn’e götürmek için dönüyorlar. Ejderhaların gökyüzünü kapladığı, iyilik ve kötülüğün bir denge içerisinde hüküm sürdüğü, fantastik maceralar yaşayan yol arkadaşlarının maceralarına tanık olduğumuz Ejderha Mızrağı kronolojik olarak yeniden yayınlanacak.

dragonlance-background

Yanında siyah panteri Guenhwyvar ile maceradan maceraya atılan, kendi toplumundan dışlanan ve yeryüzünde hayatta kalmaya çalışan drow Drizzt Do’Urden de okuyucuları kolundan tutup Unutulmuş Diyarlar’ın ana kıtası Faerun’da heyecan dolu anlar yaşatmaya hazır. Unutulmuş Diyarlar kitapları da Drizzt’in hem eski hem yeni maceralarıyla dönüyor.

drizzt

Kitaplar Ne Zaman Çıkacak?

Eğer her şey planlandığı gibi giderse Nisan 2016‘da Ejderha Mızrağı serisinin ilk kitapları olan Güz Alacakaranlığın Ejderhaları, Kış Gecesi Ejderhaları ve İlkbahar Şafağı Ejderhaları kitapları raflarda yerini alacak. Mayıs 2016‘da da Drizzt Efsanesi’nin ilk kitapları olan Anayurt, Sürgün ve Göç kitapları raflara çıkacak.

Unutulmuş Diyarlar serisinde daha önce yayınlanmış kitaplar yayınlanırken bir yandan da eski okuyucular için, daha önce ülkemizde yayınlanmamış kitaplar da yayınlanacak. The Last Threshold, The Companions, Night of the Hunter, Rise of the King, Vengeance of the Iron Dwarf gibi kitaplar da ilk kitap yayınlandıktan 1 yıl sonraki zaman dilimi içerisinde yayınlanacak.

 

Bakarsınız ilerleyen zamanlarda başka özel seriler ve bu diyarlarda geçen yepyeni kitaplar da basılır ama bunların hiçbirini bizden duymuş olmayın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Katilbot Günlükleri "Tüm Sistemler Çöktü" ile Başlıyor

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Böyle bir haber duymayı ne zamandır bekliyordum. Tarihler bile kabaca belli olmuş, üstelikte baya yakınlar. Yayınevi hangisi bunu söyleyebilir misiniz?

  2. Allah sizi inandırsın gecenlerde tesadufen gelecege gittim baktım gök yüzünde sadece kum saati seklinde takım yıldız vardı.ama ortalık bombostu. raistline soyleyin o anlar ne demek istediğimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.