Edebiyat

Asimov’un Galaktik İmparatorluk Serisinden İkinci Kitap Türkçe’de: Uzay Akımları

Bilimkurgu edebiyatının en önemli isimlerinden Isaac Asimov’un “Uzay Akımları” romanı İthaki Yayınları’ndan çıktı. Galaktik İmparatorluk serisinin ikinci kitabı olan Uzay Akımları’nda Asimov, Florina gezegeninin başına gelenleri okurlara aktarıyor.

“Florina gezegeninin yükseklerine kurulmuş Yüksek Kent’te Sark’ın Toprak Efendileri rahat ve bolluk içinde yaşıyorlardı. Yüksek Kent’in gölgesinde de köylüler çalışarak Sarklı efendilerini zengin eden “kirt” adlı önemli bir maddeyi üretmeyi başardılar. İsyan ise Florina için unutulmuş bir kelimeydi.

Fakat işçilerin arasında yaşayan, hafızasını yitirmiş Rik isimli bir adam, kendisine iletilmesi için verilen mesajı hatırlayınca gezegende işler tersine dönmeye başlayacaktı: Florina’daki herkes ölecek. Toprak Efendileri ve Trantor İmparatorluğu casusları Rik’in peşine düşerken Uzay Akımları da Florina’ya yıkım getirecekti.”

M. İhsan Tatari tarafından Türkçeye çevrilen 272 sayfalık Uzay Akımları, İthaki Yayınları etiketiyle 18 Ocak’ta raflardaki yerini alacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türkiye'de 2015 Yılında 50 Binden Fazla Kitap Yayımlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.