Edebiyat

Almanya’nın Stephen King’i Hohlbein’dan Ölümsüzlerin Tarihi

Wolfgang Hohlbein‘ın “Ulusal En İyi Fantastik Yazarı”, “NUX Uluslararası Edebiyat” ve “RPC Fantastik En İyi Roman” ödüllü romanı “Ölümsüzlerin Tarihi” ile başlayan serisinin ikinci kitabı “Vampir” Epsilon‘dan çıktı.

15. yüzyıl Doğu Avrupa’sında baş gösteren yeni karanlığın perdesini aralayan “Ölümsüzlerin Tarihi 2: Vampir“de; Kazıklı Voyvoda’nın elinden kurtulmanın tek yolu, onunla yüzleşmek.

Ölümsüzlerin Tarihi 2: Vampir

Engizisyon yargıcı “Büyücüleri yakın” emrini verdiğinde, Andrej’in de kaderini çizmişti. Kısa bir süre önce korkunç korsan Abu Dun’a karşı amansız bir savaş verdikten sonra, Andrej’in şimdi de çok daha korkunç bir tehlikeyi savuşturması gerekiyordu. Sadece onun ve koruyucusu olduğu Frederic’in hayatı değil, bütün Transilvanya’nın kaderi tehlikedeydi artık. Aynı zamanda sevgilisi Maria da karanlık güçlerin tehdidi altındaydı. Andrej, Maria’yı ararken Osmanlı ve Transilvanya arasındaki savaşın tam ortasına düşünce, esrarengiz Drakula’nın karanlık planlarıyla karşı karşıya kaldı. Drakula, Andrej gibi vampirleri kullanarak ölümsüzlüğün sırrını bulmaya çalışıyordu ve çözüme ürkütücü bir şekilde yaklaşmıştı. Ancak Andrej’in içindeki vampir, gömüldüğü yerden çıkmaya başlıyordu.

Ölümsüzlerin Tarihi

Öte yandan serinin ilk kitabı “Ölümsüzlerin Tarihi” de yenilenen kapağı ve gözden geçirilen baskısıyla raflardaki yerini aldı.

15. yüzyıl Doğu Avrupa’sı Osmanlılar tarafından fethedilmenin eşiğindeydi. Fakat ortada daha büyük bir tehlike vardı. Transilvanya’nın küçük bir köyü engizisyonun zalim infazcıları tarafından bir anda yerle bir edilmişti. Köy halkından hayatta kalanlar tutsak alınmış ve geriye sadece çocuk yaştaki Frederic kalmıştı. Bu genç adamı savaşçı Andrej buldu ve onu da yanına alarak tutsakları kurtarmaya karar verdi. Ancak çok geçmeden Frederic’in içine bir şüphe düştü: Alevlerin içinden geçen ve en ağır yaraları bile kolaylıkla atlatan bu yetenekli savaşçı, belki de sandığı gibi biri değildi.

“Hohlbein’ın en büyük yeteneği yarattığı imgeler. Öyle güçlüler ki okurken bir film izlediğiniz hissine kapılıyorsunuz.” –Die Welt

“Hohlbein, çalışmalarıyla ‘kral’ olduğunu kanıtlıyor.” –Michael Ende, Bitmeyecek Öykü ve Momo’nun yazarı

Hohlbein imzalı serinin 284 sayfalık ilk kitabı “Ölümsüzlerin Tarihi” ile 280 sayfalık ikinci kitabı “Ölümsüzlerin Tarihi 2: Vampir‘i Gülçin Erkman Türkçeye çevirdi.

İyi okumalar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Simon Stalenhag ile Döngü’nün Topraklarına Yeniden Dönüyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.