Haberler

Dungeons and Dragons ve Magic the Gathering Nihayet Buluşuyor!

magic-the-gathering-logo

Hem Dungeons and Dragons hem de Magic severler için güzel haberler var. İkisininde tutkunu olanlar için ise haberler harika.

Wizards of the Coast’un yeni senaryo kitabı Magic the Gathering’in Zendikar evreninde geçiyor.

Her birimiz D&D’yi farklı evrenlerde oynadık. Elimizde kitapları olsa da olmasa da kaynak olarak beynimizi kullandığımız çok oldu. Evet D&D severler genelde hayal güçleri sayesinde farklı kaynaklara sahip olmadan her dünyada oyununu oynayabilir. Fakat elinizde sevdiğiniz bir dünyanın güzel bir kaynağı varsa işte o zaman oyununuz daha da keyifli hale gelir.

zendikarMagic the Gathering’in çok derin ve detaylı bir evreni var desek yanlış olmaz sanırım. D&D ile yan yana geldiğinde birbirlerine yakışacaklarına da şüphe yok. Nihayetinde bunu fark eden birileri oldu ve ilk adımı attılar.

Projenin beyni Magic the Gathering takımından James Wyatt. Kendisi de bizler gibi bir D&D oyuncusu ve oyunlarını Magic the Gathering dünyasında şekillendiriyor. Wyatt, Magic dünyası üzerinde geçen oyunlarından çok keyif alıyor ve Wizards of the Coast yöneticisi Hugh McMullen‘la beraber bu senaryoyu PDF halinde fanlarla paylaşmaya karar veriyorlar. Hugh McMullen yaptığı açıklamada geleceğe dair bir planlarının olmadığını fakat aldıkların tepkilerin onları çok mutlu ettiğinden bahsetmiş. Böyle bir işe girişmeleri bizleri de çok mutlu etti.

The Art of Magic: The Gathering – Zendikar‘a da sahip olduğunuzda büyülü Zendikar diyarının görsellerine de sahip olabilirsiniz. Onu da hemen buradan alabilirsiniz.

Şimdiden iyi oyunlar.

İlginizi Çekebilir  Beyoğlu’nun Kontu Giovanni Scognamillo’nun Resimleri Selfestate’te!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu