Haberler

Dungeons and Dragons’ın İki Yeni Kitabı Sızdırıldı

Son yıllarda olduğu gibi Amazon yine Wizards of the Coast’un yayın takvimini sızdırmaya devam ediyor. Bu sefer iki kitap ortaya çıktı; Eylül ayında çıkacak olan The Wild Beyond the Witchlight: A Feywild Adventure ve Kasım ayında çıkması planan Curriculum of Chaos.

Dungeons and Dragons markasının ürünlerinin başyapımcısı Ray Winninger, Nisan ayında yaptığı açıklamada yakın zamanda yeni D&D kitaplarını duyuracağını söylemişti. Bu duyuru gelmeden önce Amazon tarafından bir değil, iki yeni kitabın yayın tarihi ve kitap arkası özeti sızdırıldı.

The Wild Beyond the Witchlight: A Feywild Adventure macerasının yayın tarihi şimdilik Eylül ayı gibi gözüküyor ve adından da anlaşılacağı üzere D&D’nin Fey ırklarının yaşadığı Feywild düzleminde bir maceraya çıkacağız. Bugüne kadar çıkan macera ve destek kitaplarında Feywild’dan sıkça bahsedilse de D&D 5th Edition FRP kurallarıyla oluşturulmuş düzlem mekaniklerine hâkim olamamıştık. Kitap arkası özetimiz ise;

The Wild Beyond the Witchlight, D&D’nin yeni büyük macera dizisinin ilk adımını oluşturuyor ve Feywild’ın hem çarpık hem de gülünç yanlarını ilk kez 5th Edition’a getiriyor. 16 ve 17 Temmuz’da D&D Live 2021 etkinliğini takip ederek her yaştan ve her tecrübeden oyuncular için hazırlanmış yeni karakterler, yeni canavarlar, yeni mekanikler ve yeni hikâyelerle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Curriculum of Chaos ise D&D ve Magic: The Gathering’i birleştiren bir macera kitabı olarak karşımıza çıkacak. Amazon’un yayınladığı kitap arkası özeti de şu şekilde;

Curriculum of Chaos, Magic: The Gathering dünyası Strixhaven’da geçen bir D&D kitabı. 16 ve 17 Temmuz’da D&D Live 2021 etkinliğini takip ederek yeni karakter seçenekleri, yeni canavarlar, yeni mekanikler ve yeni hikâyelerle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Film Setinden Hugh Grant ve Michelle Rodriguez Fotoğrafları da Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.