Haberler

Dungeons and Dragons’ın Beklenen Eberron Kural ve Macera Kitabı Çıktı

Uzun zamandır beklenen, çok sevilen Eberron dünyasını D&D 5e kurallarıyla tekrar diriltecek olan kural ve macera kitabı Eberron: Rising from the Last War bugün satışa sunuldu!

Tam 320 sayfadan oluşan bu harika kitap, Eberron evreninde oyun oynayabilmeniz/oynatabilmeniz için her türlü bilgiyi barındırıyor. Üstelik sadece bu da değil, kitapta birden fazla hazır macera modülü de bulunuyor. Kitapla birlikte D&D 5e’ye eklenen yenilikler de göz dolduruyor. Bir bakalım,

  • Player’s Handbook kitabından beri ilk kez yeni bir sınıf ekleniyor. Eberron’un alamet-i farikası, Artificer! Büyüyle bilimi birleştirerek harika özelliklere sahip nesneler yaratan Artificer’lar, oyun dengelerini bozmaya geliyor.
  • Tam 16 yeni ırk/alt ırk. Bunların içinde oynanabilir ırk olarak Volo’s Guide to Monsters kitabında gördüğümüz goblinler, hobgoblinler, orklar gibi ırkların daha farklı versiyonları da mevcut.
  • Eberron’un en büyük ve en meşhur şehri, Kuleler Şehri Sharn’da 1 level bir karakter olarak oyuna başlayıp oldukça gizemli, uzun ve yoğun bir macera yaşamaya hazır olun.
  • Gökdelenler Şehri Sharn’ın detaylı bir haritası ve incelemesi ve ayrıca Eberron’un meşhur havagemilerinin yaratım aşamaları, teknikleri ve kullanım kılavuzları mevcut.
  • Eberron’un tarihi hakkında geniş bir bölüm de kitapta bulunuyor. Şehirlerin, dünyayı yöneten ailelerin, savaşların, çoktan göçmüş -ya da göçememiş- eski ve kadim varlıkların her türlü detayı bu kitapta mevcut.
  • İlk kez parti bazında oyuna eklenen “group patron” özelliği ile birkaç kişiden oluşan oyuncu grubunuzu büyük bir casus ağına, suikastçı birliğine, paralı asker örgütüne ya da siyasi bir oluşuma dönüştürüp büyütebileceksiniz.
  • Eberron dünyasındaki hâkim güç olan Hanelerin, Ejderha-dövmeleri de (dragonmark) detaylı bir şekilde oyuna dâhil edilmiş. Feat olarak seçebileceğiniz dövmeler sizlere pek çok ek özellik kazandıracak.
  • Common ve Uncommon büyülü eşya yaratma bölümü de kitaptaki önemli kısımlardan biri. Eberron evrenindeki büyülü eşya ticaretine geniş bir bölüm ayrılmış. Böylece oyunda kendi ticari şirketlerinizi kurup, bu şirketleri büyüterek birer Hane’ye dönüştürebileceksiniz.

Kitabı indirimli olarak buradan ön siparişle alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.