Haberler

Dungeons and Dragons’ın Yeni Macera Serisi Duyuruldu – Waterdeep: Dragon Heist

Dungeons and Dragons‘ın düzenli olarak yaptığı ve yeni maceralarını, romanlarını ve etkinliklerini tanıttığı Stream of Many Eyes yayınında, yeni D&D macerası Waterdeep: Dragon Heist duyuruldu!

Anlaşılacağı üzere maceramız Unutulmuş Diyarların en kalabalık, en popüler şehirlerinden biri olan Waterdeep‘te geçecek. Çok fazla detay verilmemiş olsa da oyuncular, diplomasi, entrika, gizlilik yeteneklerini ve zekâlarını kullanarak ipuçlarını takip edecek, bulmacalar çözecek ve sonunda Waterdeep’in içine -ya da altına- gizlenen bir hazineyi bulmaya çalışacak.

Üç gün sürecek yayının ilk gününde pek çok ünlü Dungeons and Dragons oyun tasarımcısı, yazarı ve editörü boy gösterdi ve her biri Waterdeep şehrinin hem oyun hem de edebi hayatlarındaki yerinden bahsetti. Dungeons and Dragons’ın baş hikâye yazarı Chris Perkins yeni macerayla ilgili şu açıklamada bulundu;

Waterdeep Dragon Heist macerası,  oyuncuları sürekli rol yapma yeteneklerini kullanmaya zorlayacak bir D&D nostaljisi yaşatacak. Şehirde Ocean’s Eleven ve İtalyan İşi tarzı bir ortam yaratmak için epey uğraştık. Maceranın amacı ise bir hazineyi bulmak ve kötülerin eline geçmesine engel olmak.

Macerayı değil de sadece Waterdeep şehrinin güncel durumunu merak edip senaryosunu kendinizin yazdığı maceralarda kullanmak istiyorsanız bu kitap vazgeçilmeziniz olacak; çünkü kitap sadece macera değil aynı zamanda şehir ve çevresiyle ilgili detaylı bilgiler içermekte.

Waterdeep: Dragon Heist, oyuncuları sadece şehirde dolaştırmakla kalmayacak, muhtemelen  şehrin altındaki efsanevi ikiz şehri Skullport‘a da gitmeye zorlayacak. Vampirlerin, beholderların, zihin yüzenlerin ve daha nice şeytani yaratığın bir arada yaşadığı bir yeraltı şehri olan Skullport, oyuncuları entrika ve yalanlardan oluşan bir kaosun içine sürükleyecek ki kitap kapağında da Xanathar’ı, yani Skullport’taki en büyük suç ve istihbarat ağlarından birinin lideri olan beholderı da açıkça görebiliyoruz…

Kitabımız 20 Eylül 2018 tarihinde piyasaya sürülecek ve önümüzdeki günlerde de oyunla ilgili yeni detaylar açıklanacak. O zamana kadar takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Geek Festival Avrasya'nın Ardından

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.