Dizi Haberleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Çekileceği Ülke Belli Oldu

Amazon Studios, Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekileceği lokasyonu duyurdu. Uzun süren araştırmalar ve incelemeler sonunda tahmin edin nereyi seçtiler?

Tabii ki Yeni Zelenda! Dizinin başyapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay, bu önemli kararla ilgili şu açıklamayı yaptılar,

Orta-Dünya’nın İkinci Çağı’nın o ilkel güzelliğini hayata geçirebileceğimiz mekanı ararken muhteşem, el değmemiş kıyıları, ormanları ve dağları olan, aynı zamanda dünya standardında film setlerine, stüdyolarına ve çok yetenekli ve tecrübeli zanaatkârlarına sahip olan bir yer seçmemiz gerektiğini biliyorduk. Ve artık J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi hikâyelerini çekeceğimiz yerin Yeni Zelanda olacağını resmî olarak duyuruyoruz. Yeni Zelanda halkına ve hükûmetine ve özellikle Auckland’e, bu ön yapım aşamasında bizlere verdikleri destek için müteşekkiriz. Yerel halkın muhteşem misafirperverliği gelir gelmez bize evimizde hissettirdi ve önümüzdeki yıllarda da bu ortaklığımızı güçlendirmeyi düşünüyoruz.

Yönetmen Peter Jackson’ın seriyi filme aldığı Yeni Zelanda, Orta Dünya’ya tekrar ev sahipliği yapma yarışında İskoçya’yı geride bıraktı. Amazon, çekimler için de Auckland’ı işaret etti.

Başta başkent Wellington düşünülse de, ünlü yönetmen James Cameron’ın burada Avatar serisinin devam filmini çekiyor olması nedeniyle vazgeçildi.

Karar tabii ki kimseyi şaşırtmadı ancak bu kadar basit bir sonuca neden bu kadar “uzun süren” araştırmalar ve incelemeler sonucu ulaşıldı, merak konusu. Ne de olsa onlarca ödüle sahip Yüzüklerin Efendisi gibi bir yapımla aynı dünyada geçecek olan bir dizinin çekileceği yeri seçmek bu kadar zor olmamalıydı.

Yapılan basın açıklamasında dizinin ön yapım aşamasına önümüzdeki aylarda başlanacağı da duyuruldu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.