Dizi Haberleri

“Yüksek Şatodaki Adam” Dizisinden İlk Görüntüler

yuksek-satodaki-adam-banner

Bilimkurgunun önemli yazarlarından Philip K. Dick’in alternatif 2. Dünya Savaşı kurgusu ulan “Yüksek Şatodaki Adam” eserinin dizi olarak çekilmeye başlandığını daha önce sizlere buradan duyurmuştuk. Haklısınız, aradan 2 sene gibi bir zaman geçti ancak beklediğimize değdi.

Yüksek Şatodaki Adam dizisiniden ilk görüntüler de yayınlandı.

Serinin orijinal ismi “The Man In The High Castle“. Hikayesi ise çok ilginç. Özellikle hem alternatif tarih kurgusu hem de tarih severlerin hoşuna gidecek cinsten. 2. Dünya Savaşı bitmiştir ve savaşı gerçek hayatta olduğu gibi müttefik devletler değil mihver devletler kazanmıştır. Yani Almanya ve Japonya artık savaşın galipleridir ve dünyaya hükmetmektedirler.

Bu muhteşem bilimkurgu eseri, “En İyi 100 Bilimkurgu Kitabı” listesinde de 33. sırada bulunuyor. Dizinin görüntüleri de oldukça güzel görünüyor. Yanlış anlamayın, görüntü kalitesi maalesef kötü ama dizi güzel görünüyor. Özellikle dekor ve sahne tasarımları mükemmel!

yuksek-satodaki-adam

Dizinin ilk pilot bölümü Amazon Prime üzerinden yayınlandı ancak Türkiye’de olduğumuz için izleyemiyoruz. Adresinizi değiştirip izleyebilirsiniz.

Dizinin diğer bölümleri de Amazon üzerinden yayınlanacak. Biz de artık malum yerlerden bulup izleyeceğiz herhalde. Dizinin başrollerinde Alexa Davalos, Rupert Evans ve Luke Kleintank oynuyor.

Biz size ilk görüntüleri sunalım:

Dikkat! Bazı görüntüler spoiler içerebilir.

İlginizi Çekebilir  AMC, Anne Rice Romanlarının Yayın Haklarını Aldı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu