Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » “Yüksek Şatodaki Adam” Dizi Oluyor

“Yüksek Şatodaki Adam” Dizi Oluyor

yuksek-satodaki-adam-banner

Bilimkurgunun en önemli yazarlarından biri olan Philip K. Dick’in, pek çok dile çevrilmiş başarılı eseri “Yüksek Şatodaki Adam“, televizyonlara geliyor.

Birçok eseri sinemaya ve TV’ye uyarlanan Philip K.Dick, birçok bilimkurgu okuru için bulunmaz bir hazinedir. Bu hazinenin en değerli taşlarından biri ise Yüksek Şatodaki Adam’dır (The Man in the High Castle).

yuksek-satodaki-adam-kitapAlternatif bir gelecek kurgusuna sahip kitapta, 2. Dünya Savaşı’nı Almanlar ve Japonlar kazansaydı neler olurdu gibi bir konu üzerinden işlenen muhteşem bir kurguya tanık oluyoruz. “En İyi 100 Bilimkurgu Kitabı” listesinde de kendisine yer bulan kitap, zor bir kurguya sahip olsa da şimdi de gözlerimize hitap edecek.

Amerikan bilimkurgu kanalı SyFy, uyarlanması çok zor olan bu önemli eseri 4 bölümlük bir mini diziyle ekranlara taşımayı planlıyor. Kanal bu zor görevi ustanın eserlerinden Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? (Do Androids Dream of Electric Sheep) ya da sinematik ismiyle Blade Runner’ı başarıyla sinemaya uyarlayan Ridley Scott’a verdi.

İlginizi Çekebilir  The Last of Us Dizisi, Hikayeyi Genişletecek

The X-Files’tan tanıdığımız Frank Spotnitz, mini dizinin senaryosunu yazacak ve yapımcısı olacak.

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazan: Fırat Türkoğlu
Alıntıdır: bakınız