Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Yeni John Constantine Bulundu!

Yeni John Constantine Bulundu!

constantine-dizi-banner

Warner Bros yapımcılığında NBC’ye çekilecek yeni Constantine dizisi için İngiliz aktör Matt Ryan’la anlaşma sağlandığını ve pilot bölümü çekeceklerini öğrendik.

Daha önce Torchwood, Tudors ve çeşitli ufak tefek dizide yan rollerde oynayan Matt Ryan’ın oyunculuk kabiliyetlerini görecek kadar kendisine aşina olmasak da en azından İngiliz olması ve kumralımsı tipiyle John Constantine’e Keanu Reeves’ten biraz daha benziyor.

Matt-RyanDavid Goyer (Batman Begins, Man of Steel) ve Daniel Cerone (The Mentalist) tarafından yazılacak dizinin senaryosunda büyük ihtimalle Alan Moore’un çizgiroman serisine hakkını vereceklerini düşünmek istiyoruz.Şimdiye kadar dizide geçecek üç karakterin de isimleri açıklandı: ilki Constantine’in paçasından ayrılmayan Chas, diğerleri Liv ve Manny. Manny’i bilemiyorum fakat Liv’in, pilot bölümün konusunu teşkil eden abla olacağını verilen bölüm özetinden anlıyoruz:

“John, ruhsuz esprileriyle orta sınıf bir Londra’lı olmasının yanı sıra yeni kaybettiği bir genç kızın kayıp ruhuyla lanetlenmiş doğaüstüyle uğraşan bir dedektiftir. Yaşadığımız evrene paralel aşağı dünyaya yabancı olmayan Constantine, gençliğinden beri karanlık sanatlarla ilgilenmektedir. Kendi kendine öğrendiği büyüler, ritüeller ve lanetler olsa da kendisini doğururken ölen annesini görmeyi bir türlü başaramaz. Ölen bir arkadaşının kızı Liv iblislerin hedefi olduğunda Constantine kızı kurtarmak için harekete geçer.”

Pilot yayınlanana kadar ne bekleyebileceğimizi pek bilmiyoruz fakat ümidimiz yüksek.