Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Watchmen Dizisini Yapacak İsim Belli Oldu

Watchmen Dizisini Yapacak İsim Belli Oldu

Bundan bir süre önce dünyanın en önemli yapımlarını ekranlara taşıyan HBO kanalının Watchmen dizisi yapmak istediğini duyurmuştuk. Şimdi bu fikri gerçeğe dönüştürecek ünlü isim de belli oldu.

Bundan birkaç hafta önce sona eren The Leftovers dizisinin ardından boşa çıkan Damon Lindelof, HBO’yu çok sevmiş olacak ki oradan ayrılmaya niyeti yok. Sadece The Leftovers değil, daha önce de Lost, Tomorrowland, Prometheus gibi önemli yapımları da bizlere ulaştıran Damon Lindelof, Watchmen’i ekranlara taşımaya hazırlanıyor.

HBO, 2014 yılında da Watchmen’i televizyon ekranlarına uyarlamaya çalışmıştı ancak benzer projelerin başarılı olamaması nedeniyle yapımı durdurmuştu. Bu sefer yapılacak işin 2014’teki projeden farklı olacağı dışında elimizde çok fazla bir bilgi yok. Bununla birlikte, çekilecek dizinin 2009’daki Zack Snyder‘in çektiği Watchmen filminden de çok farklı olacağını biliyoruz. 

2009 yılındaki film için Alan Moore, “Benim eserim bu değil, adımın filmde geçmesini dahi istemiyorum,” diyerek sert eleştirilerde bulunmuştu. Bakalım HBO, Alan Moore’un seveceği şekilde bir dizi yapmayı başarabilecek mi?