Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » HBO, Watchmen’i Dizi Yapmak İstiyor

HBO, Watchmen’i Dizi Yapmak İstiyor

watchmen-banner

Game of Thrones dizisi ile büyük bir gelir ve başarı elde eden HBO kanalı, bir çizgi roman klasiği ve başyapıtı olan Watchmen‘i dizi yapmak istiyor.

Alan Moore‘un yazdığı ve Dave Gibbons‘ın çizdiği muhteşem eser Watchmen, 2009 yılında beyazperdeye de uyarlanmıştı.

Time Warner firmasının alt kuruluşu olan DC Comics etiketiyle 1986 yılında yayınlanan Watchmen çizgi romanı, çizgi romanın yaratıcısı Alan Moore’un tüm itirazlarına rağmen yine bir Time Warner alt kuruluşu olan Warner Bros. tarafından beyazperdeye uyarlanmıştı. Filmi de usta yönetmen Zack Snyder yönetmiş ve izleyicilerin çoğunluğu tarafından da beğenilmişti. Çizgi roman ile kıyaslandığında Soğuk Savaş etkisini ve dönemin atmosferini tam yansıtamayan biraz yüzeysel bir film olarak görülse de filmin her karesi tam bir görsel şölendi.

Şimdi de HBO kanalı, Watchmen’i televizyon ekranlarına getirmek istiyor. Hatta projeyi yönetmesi için de yine Zack Snyder‘in adı geçiyor. Çizgi romanın iç içe geçmiş ve birbirine göndermeli hikayelerle örülü senaryosunu beyazperdeye taşımak Snyder için gerçek bir mücadele olmuştu fakat ünlü yönetmen başarılı bir iş çıkarmayı başarmıştı. Film her ne kadar güzel bir uyarlama olsa da, serinin doğası ne yazık ki sinema uyarlaması için pek de elverişli değil.

İlginizi Çekebilir  Doctor Who, Guinness Rekorlar Listesi'ne Girdi!

watchmen-art-7303011

Bu uyarlamanın Watchmen’in dizi olarak çekilmesi mi, sonrasını mı anlatacağı veya öncesini mi ele alacağı tam bir soru işareti. Elimizde detaylar olsa bile, söz konusu HBO olunca kesin konuşmak pek mümkün değil çünkü kanal tutarsızlığıyla ün yapmış vaziyette. David Fincher’la son aşamaya gelinen Utopia dizisini son anda iptal etmeleri akıllara gelen ilk örnek. Dolayısıyla popülerlik ya da kalite HBO için garanti yeşil ışık anlamına gelmiyor.

Watchmen’in beyazperdede yakaladığı 185 milyon dolarlık hasılat sonrasında yeniden Watchmen için kolları sıvayan DC Comics, Before Watchmen serisi ile yine güzel bir işe imza atmıştı. Her ne kadar Alan Moore bu seriyi onaylamasa da DC Comics hiç aldırmadan seriyi yayınlamıştı. Before Watchmen’de de Watchmen çizgi romanındaki karakterlerin geçmişine göz atma fırsatı bulmuştuk. (Burada ayrıntılı şekilde inceledik) Belki de dizi Before Watchmen üzerine kurulur.

Zack Snyder, halihazırda Batman v Superman projesi üzerine uğraşıyor, sonrasında da 2017 ve 2019’da vizyona girmesi planlanan iki Justice League filmi projesi var. Bu yoğunlukta buna zaman ayırabilir mi bilinmez.

İlginizi Çekebilir  Sense8'in 3. Sezonu Tehlikede

Siz bir Watchmen dizisi görmek ister misiniz?