Dizi Haberleri

Ve Google’dan Hayat Kurtaran Atılım, Spoiler Denen İlletten Kurtuluyoruz!

spoiler-alert

Bildiğiniz gibi haftaya Game of Thrones’un yeni sezonu başlıyor. Yarın Daredevil, Nisan sonunda Age of Ultron, Mad Max, Jurassic World, Ant-Man, Fantastic Four derken, Nisan ayıyla birlikte spoiler ayına da girmiş oluyoruz.

Her ne kadar eve kapanıp perdeleri çekip tüm bu güzellikleri bir anda bitirmek hepimizin hayali olsa da, maalesef bunu yapmamız imkansız. Birini zamanında izlesek diğeri mutlaka gecikiyor, onu yetiştirmeye çalışırken üçüncüsünün arkasından el sallamaktan başka bir çaremiz kalmıyor.

Tabii izleyen bir çok kişi filmin ya da son bölümün heyecanına kapılınca kim neyi izlemiş, kimin neyden haberi varmış umurunda olmuyor; başlıyor Facebook’ta veya Twitter’da döktürmeye. Bizlere de mahzun gözlerle yazılanların devamını okumak kalıyor.

river-song-spoilers

Ama artık bu delirten döngünün sonuna gelmişiz gibi duruyor. Zira Google, izlemediğiniz filmleri ve dizileri veya okumadığınız kitapları algılayan, ve bunlarla ilgili haberleri Facebook ve Twitter haber akışınızdan kaldıran bir uygulama üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Eklentinin amacı, kullanıcıların hedeflenen içeriğe erişimini tümden kesmektense, sadece spoiler içerikli detayları engellemek.

Hangi sosyal medya platformlarının bu uygulamayı destekleyeceği henüz kesinleşmemiş olsa da, Facebook ve Twitter kullanıcıları için güzel haberler ufukta gibi gözüküyor. Uygulama, çok yakın bir tarihte bizleri kurtarmaya hazırlanıyor. Artık Red Wedding Sendromu‘na son!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Türk Süper Kahraman Dizisine Burcu Biricik de Katılabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.