Dizi Haberleri

Vampire Chronicles Dizi Uyarlaması İptal Edildi

Bildiğiniz gibi çağdaş gotik edebiyatın usta kalemlerinden Anne Rice, bir süredir kült serisi Vampire Chronicles’ın (Vampir Günlükleri) dizi uyarlaması üstünde çalışmaktaydı. Hatta dizinin, Hulu’da izleyiciler ile buluşacağı bile açıklanmıştı. Ne var ki hafta başında, uyarlamayı heyecanla bekleyenleri üzecek bir haber geldi ve projenin iptal edildiği duyuruldu.

Gelen haberlere göre Rice, uyarlama haklarının alışverişi konusunda pek çok televizyon stüdyosu ve Hollywood yapımcısı ile görüşme halinde. Uyarlamayı “oldukça büyük bir televizyon pakedi” olarak tanımlayan Rice’ın, tüm televizyon/sinema uyarlama haklarını da satmayı planladığı iddia ediliyor. Yalnız yazar ile Hulu’nun yollarını hangi detayın ayırdığı ise paylaşılmış değil.

Ayrıca Rice sadece, 1967 yılında Vampirle Görüşme kitabının basılması ile başlayan Vampire Günlükleri’nin haklarını değil, bir cadılar ailesinin etrafında gelişen olayları konu alan Mayfair Witches serisinin de haklarını bu pakete dahil etmiş durumda ki şuanda bu serinin hakları, Warner Bros.‘a ait.

Oğlu Christopher Rice ile Hulu için bir pilot bölümü yazmış olan Rice, daha önce hedefinin, “tamamen kitaplarda anlatıldığı gibi ve okurların, görmeye umduğu pek çok olayı ekrana taşıyan,” bir uyarlama ortaya koymak olduğunu belirtmişti.

Gelecek, Vampir Günlükleri uyarlaması için neler getirir henüz kestirmek zor fakat şuan için ne yazık ki Lestat’ı ve dünyanın dört bir yanında başından geçen maceraları ekranda göremeyecekmişiz gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman'dan İpucu Geldi - Sandman Dizisinde Yeni Bir Constantine Olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu