Dizi Haberleri

The Witcher: Blood Origin Eleştiri Yağmuru ile Yola Başladı

The Witcher: Blood Origin, Netflix’in en başarısız yapımı oldu. Eleştiriler haksız değil ama Henry Cavill hayranları da az değil.

Sayısız kaliteli içerik üreten Netflix’in böyle vasat bir işe imza atmasına şaşırdınız, değil mi? Sarkastik sularda yüzdüğümün farkındayım ama ne yapalım, dost acı söyler. Açıkçası ilk duyurulduğunda Blood Origins’e yükselmiştim. İlk bölümü izledikten sonra sessizce yatağa yattım, ”Ne oldu sana kuzum?” diyen eşimi duymazdan geldim ve gözlerimi kapatıp hayatımdan silinen bir saatin yerine neler yapabilirdim diye hayal kurdum. Dizi gerçekten kötü, savunulacak bir tarafı yok. Yaratılan dünya Andrzej Sapkowski‘nin müthiş lore’una ait değil, her tarafı ucuz duruyor ne yazık ki.

Rotten Tomatoes‘un ismini haklı çıkaracak şekilde %38 ortalama puana sahip The Witcher: Blood Origin, kullanıcı puanı ise %8’in altına (benim oyumla) düşmüş durumda. 2000’in üzerinde oy ile bu puanları almış durumda dizi ancak sırf Blood Origin’i gömmek için açılmış yeni hesaplar da var. Titizlikle bir puan veren bu hesapların ortak eleştirisi ise alakasız bir şekilde Henry Cavill‘in The Witcher projesinden ayrılmış olması ve ana serinin Sapkowski’nin eserinden uzaklaşması.

Eleştirmenlerin ortak kanısı, mini dizinin The Witcher DNA’sını taşımaya çalışırken hatırlanacak bir tarafının olmaması. Eleştiriler dizinin aceleye getirildiği ve hayal kırıklığı yarattığı yönünde. Yetenekli kadro ise sığ sularda boğulmaya mahkum edilmiş ne yazık ki.

Ana serideki olayların 1200 yıl öncesini konu alan Blood Origin, ilk efsungerin yaratılış sürecine odaklanıyor. Şovu (yokuş aşağı) yürüten Declan de Barra, amaçlarının Sapkowski’nin orijinal romanlarına yakışır bir hikaye yaratmak olduğunu söylüyor. ”Aynı anda harika ve korkutucu” diyor Barra ve ekliyor; ”Çünkü hem lore ve romanlara saygı duruşunda durmak ve tüm hayranları tatmin etmek istiyoruz, hem de televizyonda hayat bulacak ama Sapkowski romanlarına da yakışacak kendine özgü bir hikaye yaratmayı arzuluyoruz.”

Dizi beklenen etkiyi yaratacak kalitede değil ne yazık ki ve bunu fırsat bilen Henry Cavill fanları da ortalığı ekstra ateşe vermiş durumda. Cavill’in sebep göstermeden Rivialı Geralt rolünü bırakmasının ardından hayranlar kazan kaldırmıştı hatırlarsanız. Yerine konuşabilen meşe odunu Liam Hemsworth’ün getirilmesi ile sokaklar yangın yerine dönmüş, can kaybı konusunda kesin rakamlar öğrenilememişti. Blood Origin de bu öfkeden nasibini aldı ve çok düşük bir puanla IMDB.com, Rotten Tomatoes gibi platformlardaki yerini aldı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.