Dizi Haberleri

The Rings of Power Dizisi İnceleme Bombardımanına Tutuldu! Amazon Puanlamayı Askıya Aldı

The Lord of the Rings: The Rings of Power (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) dizisini bazı izleyiciler inceleme bombardımanına tuttu. Amazon, inceleme puanlarını askıya aldı.

Amazon’un milyar dolarlık bebeğinin ilk iki bölümünün Prime Video’da yayınlanmasından bir gün sonra dizinin Rotten Tomatoes‘da ortalama izleyici puanı yüzde 35 olarak ortaya çıktı. Amazon’daki puanlamalar ise tamamen askıya alındı.

Rotten Tomatoes’taki bu puan, diziye yüzde 84 ortalama veren TV eleştirmenleriyle karşılaştırılınca oldukça eleştirel duruyor. Yapılan incelemelerin çoğu övgü doluydu ancak hayranlar, Rotten Tomatoes üzerinden diziyi yerin dibine soktılar. Doğrusu biz de ilk iki bölümü oldukça başarılı ve umut verici bir başlangıç ​​olarak nitelendirdik.

The Rings of Power, Amazon’un kendi kullanıcı incelemesi ekosisteminde ne durumda olduğu henüz belli değil çünkü şirket, gösteri için kullanıcı derecelendirmelerini askıya almak gibi alışılmadık bir adım attı. Amazon’dan bir kaynak, trollerin ayıklanmasına yardımcı olmak ve her bir incelemenin meşru olduğundan emin olmak için incelemelerin 72 saat tutulduğunu söylüyor. Kaynak daha sonra Prime Video’nun tüm programlarında politikayı bu yaz başlattığını iddia etti.

İnceleme bombardımanı (Review bombing) tanımı, bir grup çevrimiçi kullanıcının bir ürün veya hizmet için gerçek kalitesinden ziyade algılanan kültürel veya politik sorunları nedeniyle çok sayıda olumsuz yorum yayınlamasıdır. Rotten Tomatoes’un The Rings of Power için izleyici incelemelerini incelerken, tanımı karşılayan bazı tek yıldızlı girişler var. Örnek olarak;

Bu kadar önemli bir çalışmayı mevcut siyasete dahil etmek istediler ve başardılar. Filmlerde, dizilerde ya da hikayelerde renkli insanları görmek kimsenin sorunu değil… ama bu hikaye zaten yazılmıştı ve lekelenmemeliydi.

Bir başkası şöyle yazıyor;

Orta Dünya’da dünya çeşitliliğini yansıtmak tuhaf bir hedef, belki pazarlama için iyidir ama açıkça işlevsel bir TV dizisi yapmaktan daha önemliydi.

Ancak olumsuz eleştirilerin çoğunluğu diziyi çeşitlilik olmaması nedeniyle eleştirdi.

Güç Yüzükleri Kimlere Verildi?

Bunun yanında bir kişi, “Arka plan ve bir film müziği için bir milyar dolar harcadılar” diye yazdı. “Yavaş ilerliyor, karakterler odun gibi ve ana karakterleri gerçekten sevmek için hiçbir sebep yok. Hiçbirinin ruhu yok.

Şovun en nefret edenlerinin bile hemfikir olduğu bir yön vardı, The Rings of Power dizisi harika görünüyor. Bir eleştirmen, “Şaşırtıcı derecede güzel bir dünya, maalesef canım sıkıldı,” yazdı.

Amazon, IMDb’nin de sahibi ancak buradaki izleyici puanlarını askıya almadı. IMDb’nin puanları aynı şekilde Rotten Tomatoes’dakilerden daha yüksek ancak yine de orta düzeyde. Dizi, ilk gün 10 üzerinden 6.1 ortalama puan aldı. Rotten Tomatoes’da olduğu gibi, çoğu izleyici gösteriye ya mümkün olan en iyi puanı (10) ya da olabilecek en kötü puanı (1) verdi. Kötü puan, en azından bir dereceye kadar öfke patlamasının devam ettiğini gösteriyor.

İnceleme bombardımanı yapıldıysa büyük ihtimalle dizinin genel izleyici puanı ortalaması zaman içerisinde artacaktır. Bakalım Amazon, puanlama için bir hamle yapacak mı?

Kaynak: Rotten Tomatoes, Hollywood Reporter

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.