Dizi Haberleri

Stranger Things Dizisinden Alien’a Saygı Duruşu

1980’li yıllarda geçen ve özellikle o dönemin en geek konularına (arcade oyunları, bilimkurgu filmleri, FRP oyunları vs.) göndermeler yaparak bizleri mutlu eden Stranger Things dizisinini 2. sezonu yaklaşırken göndermeler de devam ediyor.

Dizinin 2. sezonunda küçük kahramanlarımızı Hayalet Avcıları kıyafetiyle görmüştük. Muhtemelen bu sahne, okulda düzenlenen bir kostümlü etkinlik veya Cadılar Bayramı döneminde olacak. Bunun dışında diziden bir de konsepte çok uygun güzel bir saygı duruşu geldi.

Stranger Things’in en gizemli ve etkileyici şeyi tabii ki yaratıktı. Evet, o diğer boyuttan gelen yaratık. İşte Stranger Things dizisi de Yaratık konseptini es geçmedi. Dizinin yayınlanan posterinde Ridley Scott’ın yönettiği 1979 yapımı Alien (Yaratık) filmine güzel bir saygı duruşunda bulunulmuş.

1979 yılına ait Alien posterinde, “Uzayda kimse senin çığlığını duyamaz” yazıyor.

Stranger Things‘in yeni posteri de zaten Alien posteri konseptinde hazırlanmış ve posterde, “Ters Dönmüş dünyada kimse senin çığlığını duyamaz” yazıyor.

Bu poster sadece bir saygı duruşu mu yoksa yeni yaratık, Alien filminden fırlamış havasını mı bizlere verecek göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Ragnarok Dizisinin İkinci Sezonu Geliyor

Stranger Things’in 2. sezonu 27 Ekim‘de Netflix’te yayınlanacak. Heyecan gitgide artıyor. Yeni sezonda neler görebileceğimizi de burada yazmıştım, merak ediyorsanuz buyrun:

Stranger Things’in İkinci Sezonunda Görebileceklerimize Dair Teoriler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu