Dizi Haberleri

The Strain: Guillermo Del Toro’dan Vampir Dizisi

The Strain banner

Sayın seyirciler, zombili ve vampirli dizilere doymuyoruz. The Walking Dead, Dracula, Being Human vs. derken 2014’te yeni biri daha başlıyor: The Strain. The Strain’in en ilgi çekici yanı ise Guillermo Del Toro’nun yazdığı, aynı isimli roman üçlemesinin uyarlaması olması.

Dizinin (dolayısıyla romanların) konusuna gelince; JFK Havaalanı’na inen, ışıkları, sinyalleri sönmüş bir uçağı araştırmaya gelen bir doktor ve takımı, uçakta 200 ölü, 4 de kurtulan insan bulmuşlardır. Olaylar esas, cesetlerin kaldırıldıkları morglardan kaybolmalarıyla başlar.

The StrainFX kanalında yayınlanacak dizinin hâlâ yapım aşamasında olduğunu biliyoruz. Del Toro, aslında hikayeyi dizi olsun diye yazmış, fakat uzunca bir süre yapımcı bulamamış. Öyle olunca da Chuck Hogan’la oturup hikayeyi üçleme şeklinde bir seriye çevirmişler. Daha sonra çizgiroman da yapmışlar. Yani pek bereketini görmüşler hikayenin.

Aşağıdaki fragman, diziden ilk görüntüler. Daha yayın tarihi belli olmayan dizi için 2014’ten başka belirgin zaman dilimi söylenmiyor. Yani yayın tarihi net değil ancak seneye, The Strain dizisini izleyebileceğiz gibi görünüyor.

Bunun yanında müziklerin Pacific Rim‘in ve Game of  Thrones‘un müziklerini yapan Ramin Djawadi‘nin elinden çıkacağını biliyoruz. Hep beraber göreceğiz.

Bu arada diziden önce, “Ya ben bu hikayeyi çok merak ettim,” diyenler varsa serinin Türkçe kitapları İthaki Yayınları’ndan çıktı ve seri tamamlandı. Üçlemenin kitapları olan sırasıyla Ölümcül Tür, Düşüş ve Sonsuz Gece kitaplarını hemen indirimli olarak satın alıp okuyabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=svTAVsX3X_c

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.