Dizi Haberleri

Shaman King’in Devamını Anlatan Bir Anime Dizisi Hazırlanıyor

Shaman King animesinin 7 yıl sonrasını anlatacak yeni bir anime dizisi geliyor. Yeni animenin ana karakteri Yoh ile Anna’nın çocuğu Hana olacak. Asıl hikayenin karakterlerinin de büyümüş hallerini göreceğiz.

Shaman King serisine reboot getiren yeni bir animeyi Netflix üzerinden izleyebileceğimizi daha önce söylemiştik. Bundan Akılçelen Kitaplar’ın Şaman Kral serisini basmaya başladıklarını haber veren yazımızda bahsetmiştik. O yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

İşte o yeni, reboot getiren anime son bölümünü yayınladı. Son bölümün son karesi ise yeni bir serinin yolda olduğunu haber verdi. Paylaştıkları görselde serinin karakterlerini büyümüş halleriyle görüyoruz. Tabii bu yeni dizide yalnızca eski karakterler yok. Birçok yeni karakterle de tanışacağız. Zira Yoh Asakura’nın yeni arkadaşlar edinmeden 7 yıl geçirmesi imkansız olurdu.

Bunca yıl Ryu’nun saç stilinin değişmediğini görmek de harika. Klasiklerin modası hiç geçmez. Mesela Andy Anderson’ın arabası gibi. Ryu’nun saç stili de öyle, tam bir klasik.

Yeni anime de orijinal mangaların yazarı Hiroyuki Takei’nin hikayesini baz alacak. Takei 2012 yılında Shaman King Flowers adlı bir seriye başlamıştı ve burada yeni minik Asakura Hana’nın maceralarını işlemişti. Yani yeni serinin orijinal yazarın hikayesinden sapmayacağını biliyoruz.

Duyurunun ardından Twitter üzerinden bir de fragman geldi. Amidamaru’nun Yoh’u inanılmaz andıran Hana’nın ruhu olmayı seçtiğini gördüğümüz fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Yine de sizi bilmem ama ben yeni reboot’tansa 2000’lerin başında izlediğimiz diziyi daha çok beğenmiştim. Bu yüzden Hana’nın maceralarının yine 2021’deki reboot’u yapacak ekipten çıkması üzücü. Yine de yeni dizi, yeni maceralar diyelim. Zira bu kez elimizde yeni dizi ile karşılaştırabileceğimiz bir eskisi yok. Bu da yeni anime serisine önyargısız yaklaşamamızı sağlayabilir. Her halükarda, harika haber!

Akılçelen Kitaplar da serinin en son dördüncü cildini bastı. Hana’nın maceralarını anlatan kitapları da basarlar mı dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Obi-Wan Kenobi Dizisinin Hangi Dönemde Geçeceği Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.