Çizgi Roman Haberleri

Akılçelen Kitaplar ile Shaman King Mangaları Geliyor

2000’lerin başında yayınlanan Jetix çizgi filmlerinden Shaman King hepimizin kalbini kazanmıştı, değil mi? Akılçelen Kitaplar ünlü manga serisini Türkçeye çevirmeye başladı. Morty ile Yoh’un tanıştığı cilt Ekim itibariyle satışa çıkıyor.

Amidamaru, Anna kaytardığımızı fark etmeden bu cildi okuyup bitirmemiz lazım!

Yoh ve Morty

Shaman King (Şaman Kral) adını ülkemide 2001-2005 uyarlamasıyla duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl Netflix de Shaman King’in yeni bir uyarlamasını yayınlamıştı. Fakat bu uyarlama eskisi kadar övgü almamıştı. Şimdi de Arkadaş Yayın Grubu‘nun bir parçası olan Akılçelen Kitaplar mangaların ilk cildini Türkçeye çevirdi. Hiroyuki Takei‘nin yazdığı serinin devamı da muhtemelen gelecek. Zira, Akılçelen One Punch Man ve Death Note gibi serileri de dilimize kazandırdı. Bir cilt yayınlayıp bırakacaklarını sanmıyorum.

Animeleri henüz izlememiş okurlarımız için Shaman King’i tanıtalım. Okula şehir dışından gelen yeni çocuk Yoh’un garip tavırları Morty’nin dikkatini çekmiştir. Ancak Yoh’a duyduğu ilgi onun da kendisi gibi hayaletleri görebildiğini fark etmesiyle artar. İkilinin arasındaki bu garip ortak özellik onları çok yakın arkadaş haline getirir. Zaten Yoh ile çok yakın arkadaş olmak aslında hiç zor değildir. Yoh şehre bir hayaleti bulmak için geldiğini itiraf eder. Aradığı hayaleti turnuvada kendisine yardım etmeye ikna etmesi gerekiyordur. Zira Şaman Turnuvası çok yaklaşmıştır ve bu turnuvada her şamanın beraber çalışacağı bir hayalet partnere ihtiyacı vardır. Yoh Asakura’nın turnuvayı kazanması ve Şaman Kral olması gerekiyor. Bu yüzden Amidamaru gibi cesur ve güçlü bir samuray hayaletine ihtiyacı vardır.

Sizler de bu haber ile heyecanlandınız mı? Şaman Kral’da en sevdiğiniz karakter kimdi? Sizce Rio (Ryu)’nun saçlarının modası geçti mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Shaman King

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.