Dizi Haberleri

Ringworld Dizisinin Pilot Bölümünü Thor: The Dark World Filminin Yönetmeni Çekecek

Amazon, Ringworld (Halka Dünya) serisinin pilot bölümü için “Thor: The Dark World” filmini yöneten Alan Taylor ile anlaştı.

Yönetici yapımcı Akiva Goldsman, Collider röportajında, “Ringworld” uyarlamasının pilot bölümünün başına Alan Taylor‘ın geçtiğini açıkladı.

Amazon‘un 2017 yılında “Lazarus” ve “Snow Crash” serileriyle birlikte duyurduğu “Ringworld” TV dizisi, Larry Niven‘ın Nebula, Hugo ve Locus Ödüllü klasik bilimkurgu romanından aynı adla uyarlanacak. Goldsman‘ın senaryosunu yazma aşamasında olduğu pilot bölümü ise Marvel Sinematik Evreni’nde ikinci Thor filmi olan “The Dark World” ile “Game of Thrones“un 7 bölümünü çeken Alan Taylor yönetecek.

Ringworld’ün Konusu

Üç bacaklı, iki başlı bir uzaylı ırkı olan puppeteerler, evrenin bilinmeyen derinliklerinde muazzam büyüklükte bir yapı bulur. Etkileyici bir mühendislik harikası olan Ringworld (Halka Dünya), Galaksi çekirdeğinde meydana gelen patlamanın gelecekteki etkilerinden kaçmak isteyen bu ırk için doğru adrestir. Sahip oldukları tüm nüfusu ve uygarlığı buraya taşımak isterler, ancak puppeteerler Ringworld’ü inşa edenlerle karşı karşıya gelmek istemeyecek kadar da ihtiyatlıdır. Nessus isimli bir puppeteer, iki buçuk metre boyunda, kedi benzeri, vahşi bir uzaylı ırkı olan kzinlerin bir üyesini ve iki insanı seçerek gezegeni keşfetmek üzere bir ekip oluşturur. Ne var ki Ringworld iki yüz ışık yılı uzaklıktadır ve yolculukları hiç de sorunsuz geçmeyecektir.

Evrenin düzenine hâkim olan bu ırkların birbiri üzerindeki güç denemeleri, stratejiler ve entrikalar yolculuk süresince bir bir ortaya dökülür. Ekip dağılma noktasına geldiğindeyse Halka Dünya’ya çoktan varmışlardır. Düşmanlığı ve gururu bir yana bırakıp, bu yeni çevrede hayatta kalmak için birlikte mücadele etmek zorundalardır. Zira önlerinde engin, gizemli, tehlikeli ve mühendisleri hakkında hiçbir şey bilmedikleri yapay bir dünya uzanmaktadır.

Louis Wu ve renkli mürettebatının dönen uzay istasyonu Ringworld‘e yaptığı yolculuğu anlatan dizide rol alacak oyuncular ve yayın tarihi henüz açıklanmadı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Guillermo Del Toro'nun Yeni Dizisi The Strain'den Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.