Dizi Haberleri

One Million Moms, Preacher’ın Yayından Kaldırılması İçin Dua Ediyor!

Kendi ahlaki standartları ile uyuşmayan yapımlara ve şirketlere karşı düzenledikleri protestolar ile tanınan Hıristiyan organizasyon One Million Moms, yeni hedefi olarak AMC’nin sevilen dizisi Preacher’ı hedef aldı.

Resmi web sitelerinde yayımladıkları açıklamada One Million Moms, Preacher’a karşı giriştikleri cadı avını şu sözlerle açıklıyor:

İlgili Makaleler

AMC’nin, Preacher adlı dizisi kanlı-eğlenceli saatler vadediyor ve primetime saatlerinde yayınlanıyor. Dizideki ‘vaiz’ bir vaiz olmaktan çok uzakta ve dizi,Tanrının Oğlu İsa’dan yalancı bir seks düşkünü sapık olarak bahsederek ona hakaret ediyor. Bölüm, oldukça açık saçık bir İsa seks sahnesi ile başlıyor ve akraba evliliklerinden doğmuş bir Mesih ile bitiyor. AMC, bu Hristiyan karşıtı diziyi her Pazartesi akşamı 21:00’da yayınlamaya devam ediyor.

One Million Moms’ın bahsettiği “Dirty Little Secret” bölümünde İsa, çarmıha gerilmesinden bir gece önce bir takım “ahlaksız” aktiviteler içinde yer alıyor. One Million Moms’ın kampanyası Preacher’ın iptal edilmesinin yanında, AMC’den kapsamlı bir özür de talep ediyor. Ayrıca takipçilerini, Preacher’ın sponsorları olan Verizon ve Febreeze firmalarına, hoşnutsuzluklarını belirten mektuplar yazmaya da teşvik ediyorlar.

Preacher, One Million Moms’ın hedef aldığı ilk dizi değil. Hıristiyan kuruluş daha önce de Fox kanalında yayınlanan Lucifer’ın yayından kaldırılması için bir kampanya başlaşmıştı. Preacher’a yönelik kampanyalarını ise şu ana kadar 13.400’den fazla kişi imzalamış durumda.

Televizyonu kapatmak ya da kanalı değiştirmek yerine kendine yeni engizisyonlar başlatmayı tercih eden One Million Moms’a, AMC’den henüz bir yanıt gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir  Preacher'ın 2. Sezon Başlangıç Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu