Dizi Haberleri

Netflix’in Punisher Dizisi Marvel’ın En Sert Yapımı Olacak

Daredevil’ın ikinci sezonunda ilk kez karşımıza çıkan ve Daredevil’a göre çok daha karanlık ve çarpık bir karaktere sahip olan Punisher yakın zamanda kendi dizisiyle karşımıza çıkacak. Peki Daredevil gibi aklı selim kahramanlar etrafında olmadan, şiddet düşkünü bu anti-kahramanın neler yapabileceğini hiç hayal ettiniz mi?

Her ne kadar Daredevil’da yardımcı karakter olarak karşımıza çıksa da Punisher’ın trajik geçmişinin büyük bir kısmı sezon boyunca bizlere aktarılmıştı. Üç mafya çetesinin çatışması arasında çapraz ateşte kalarak can veren karısı ve çocukları için intikam arayan Frank Castle, yüksek kalibre silahlardan oluşan cephaneliğiyle adı suça bulaşmış herkesi tek tek ortadan kaldırıyordu.

Punisher’ın ultra şiddet içeren adalet anlayışı Daredevil’ın dikkatini çekiyor ve ikili bir kedi fare oyununa düşerek sürekli çarpışıyorlardı. Bu sonbaharda yayınlanacak Punisher dizisiyle Frank sonunda başrol olarak karşımıza çıkacak. Ama karakteri canlandıran başarılı oyuncu Jon Bernthal’ın Entertainment Weekly’ye verdiği röportaja göre bugüne kadar Netflix ve Marvel tarafından yayınlanmış tüm diğer kahramanlardan çok daha farklı ve zıt bir karakterin bizleri beklediğini öğrenmiş olduk.

Frank Castle’ı duygusal açıdan işkence görmüş bir anti-kahraman olarak göstermektense, ailesini kaybettikten sonra yaşama amacı kalmayan ve Daredevil’da aldığı intikamın ona daha büyük bir yaşama amacı vermediğini fark eden biri olarak göreceğiz. Dizi ile ilgili yapılan açıklama şöyle;

Bu sezon çok daha karanlık olacak, her bölümle birlikte daha çok kararacak ve ilkelleşecek. Dizi Frank’in daha insani olmaya çalışmasını ama her seferinde eskisinden de ilkel bir hale geldiğini gösterecek. Sanırım karanlık, yalnızlık ve yıkımdan oluşan bir karakter göreceğiz. Marvel dünyasında görüp görebileceğiniz en karanlık ve vahşi şeye hazır olmanız gerektiğini söyleyebilirim.

Punisher dizisini biz de merakla bekliyoruz. Özellikle zihinsel çöküşten asla kurtulamayacak bir karakterin “gelişmesini” izlemek oldukça ilginç olacak.

İlginizi Çekebilir  The Joker: Put On A Happy Face Mini Belgeseli Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu