Dizi Haberleri

Netflix, The Protector Dizisinde Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Netflix’in ilk Türk dizisi The Protector‘ın (Koruyucu) başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan davanın karar duruşmasında 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Peki, bu olay The Protector dizisini nasıl etkileyecek?

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karar öncelikle İstinaf ve Temyiz Mahkemesi’ne gidecek. İstinaf ve Temyiz Mahkemesi cezayı onama veya bozma hakkına sahip. Cezasının bozulması durumunda dava yeniden görülecek. Peki, Netflix bu süreçte nasıl bir yol izleyecek?

Netflix’in ilk Türk orijinali The Protector, geçtiğimiz ay yabancı basına tanıtıldı. Kadrosunda Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan ve Okan Yalabık gibi isimleri de barındıran dizinin çekimleri başlamıştı. Aldığımız bilgilere göre dizinin çekimlerinin tamamlanmasına iki bölüm kaldı. Çağatay Ulusoy’un aldığı cezanın ardından Netflix tarafından henüz bir açıklama gelmedi.

Dizinin çekimlerinin devam etmesi ve planlandığı gibi Eylül ayında ekranlara gelmesi bekleniyor ancak başrol oyuncusunun “uyuşturucu madde ticareti yapma” iddiası ile gündeme gelmesi Netflix’in tutumunu değiştirir mi bilemiyoruz. Açıkçası bir oyuncunun özel hayatında aldığı kararlar hiçbirimizi ilgilendirmiyor. Uyuşturucu veya alkol kullanması oyunculuk yeteneğini etkilemediği sürece de yargılama hakkına sahip olduğumuzu düşünmüyorum. Mahkemenin aldığı “uyuşturucu ticareti” kararını elbette ki yok sayamayız. Kararın onanması ise henüz gerçekleşmedi. Bu süreçte Çağatay Ulusoy’un çekimleri tamamlayacak zamanı olacak. Netflix tarafı da onay verirse diziyi Eylül ayında izleyebileceğiz. 

The Protector Ne Anlatıyor?

Dizi, İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenen Hakan’ın (Çağatay Ulusoy) maceralarını anlatacak. İstanbul’u gizemli yaratıklardan koruma görevini üstlenen Hakan’ın bazı özel güçleri de bulunuyor. Hakan’ın özel güçleri doğuştan veya mutasyona uğraması sonucunda gelmiyor. Boynunda taşıdığı bir muskadan aldığı güçleri, muskanın el değiştirmesiyle birlikte başka birine de geçebilir. Bu durumda dizinin olası ikinci sezonunda ekranlarda yeni bir oyuncu da görebiliriz. Mart ayında çekimleri başlayan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Dizinin gidişatıyla ilgili yeni gelişmeleri heyecanla bekliyoruz. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, The Sandman Dizisinin Korkutucu Olacağını Garanti Etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.