AYBABTUDizi Haberleri

Türkiye’nin Süper Kahraman Dizisi The Protector Yabancı Basına Tanıtıldı

Netflix, ilk Türk orijinal dizisinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Öncelikle ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy‘u başrolde izleyeceğimiz dizinin adı belli oldu: “The Protector” (Koruyucu). Üstelik Türk dizi tarihindeki önemli adımlardan biri olan dizi Roma’da düzenlenen etkinlikle uluslararası basına tanıtıldı.

En güzelini sona sakladık tabii ki. Aldığımız duyumlara göre; Ulusoy’un canlandırdığı Türk süper kahramanın kurşun geçirmez özelliği var çünkü okuyup üflenmiş!

İstanbul’un Koruyucusu

Tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan‘ın maceralarına tanık olacağımız dizinin adı “The Protector” (Koruyucu) olarak belirlenmiş.

Çağatay Ulusoy Netflix’in Roma’daki Etkinliğine Katıldı

Gelelim ikinci habere: Netflix’in orijinal içeriklerini tanıttığı “See What’s Next” etkinliği bu yıl İtalya’nın başkenti Roma’da yapıldı. Netflix’in ilk Türk dizisi “The Protector”ın (Koruyucu) da tanıtıldığı etkinliğe dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy katıldı. Netflix International Originals üst düzey yöneticisi Erik Barmack’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan Ulusoy, canlandırdığı karakteri anlattı. İstanbul’u gizemli yaratıklardan kurtarmak için mücadele eden Hakan olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Ulusoy, “Projeden dolayı çok heyecanlıyım. Dizide Hakan’ın maceraları yer alıyor. Hakan bir antikacıda çalışıyor,” dedi.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Netflix CEO’su Reed Hastings de Türk yapımı dizi projesi için, “The Protector”, Türkiye’de çekilen bir süper kahraman dizisi. Türkiye’nin politikasını değil, oranın ülke olarak nasıl bir yer olduğunu göstermek istedik,” diye konuştu.

Hakan’ın Süper Gücü ve Kaynağı

Üçüncü haberimiz Türk süper kahraman Hakan ile ilgili… Sıradan bir genç olarak hayatını yaşarken, tarihin derinliklerinden gelen düşmanlara karşı İstanbul’un son koruyucusu olduğunu öğrenen Hakan karakteri ile ilgili detaylar şöyle: Dizinin ilk bölümlerinde kendi güçlerini keşfetmesini izleyeceğimiz Koruyucu Hakan kurşun geçirmezlik gücüne sahip. Başka ne gibi süper güçleri olduğunu henüz bilmiyoruz ancak duyduğumuza göre kurşun geçirmez özelliğini mutasyon vb. sonucu değil de okuyup üflenmiş olduğu için kazandığını söyleyebiliriz.

Kenti korurken kurşunlara zerre önem vermeyeceğini şimdiden anladığımız Hakan’ın maceralarına tanık olurken Kapalıçarşı ve Galata Kulesi gibi İstanbul’un sembol yerlerini ekranda bol bol göreceğimizi de belirtelim. Merakla beklediğimiz The Protector’ın Eylül ayında yayınlanması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Hikayesini En Çok Etkileyecek Karakter Kim?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu