Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Good Omens Uyarlamasının Tanrısı Belli Oldu

Good Omens Uyarlamasının Tanrısı Belli Oldu

Amazon’un, Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın ortak kaleminden çıkma Kıyamet Gösterisi (Good Omens) uyarlaması duyurulduğu günden beri büyük heyecanla beklenen dizilerden biri. Michael Sheen ve David Tennant gibi başarılı oyuncuları baş rolde izleyecek olmak şimdiden mini serinin bekleyenlerini heyecanlandırırken, dizinin Comic-Con panelinde bu heyecanı ikiye katlayacak bir haber daha paylaşıldı.

Kıyamet Gösterisi uyarlamasında Tanrı rolünü usta oyuncu Frances McDormand üstlenecek!

Açıklama bizzat Neil Gaiman’ın kendisinden geldi ve rolün nasıl Akademi Ödüllü oyuncu McDormand’a gittiğini usta yazar şu sözlerle anlattı:

Tanrının kadın olacağını biliyorduk. Usta bir Amerikalı oyuncudan bahsediyorduk çünkü sesinin Amerikalı sesi olmasını istiyorduk. Ve hiç hesapta yokken bir gün, Frances McDormand’dan, İskoçya’daki evimi ödünç alıp alamayacağını soran bir mail aldım.

Gaiman için durum tamamen şans eseri olsa da kitabın hayranları ve uyarlamayı heyecanla bekleyen izleyiciler, bu haberi büyük bir sevinç ile karşılamış durumda. Michael Sheen ve David Tennant’ın yanı sıra Jon Hamm, Nick Offerman ve Miranda Richardson gibi başarılı isimlere bir yenisinin katılmış olması kimi sevindirmez ki?

İlginizi Çekebilir  Yeni Batwoman Javicia Leslie Oldu
► Good Omens Dizisinin Kadrosu Büyüyor

Paneldeki açıklamasının ardından Gaiman, Facebook üzerinden küçük bir teaser da paylaştı:

If you were wondering when you would see a Good Omens teaser… Just watch this.

Neil Gaiman paylaştı: 20 Temmuz 2018 Cuma

1990 yılında çıkmış olan ödüllü roman Mahşer Günü’nün gelişini durdurmaya çalışan melek Aziraphale ile iblis Crowley’nin macerasını ve Şeytan’ın yeniden doğuşunu mizahi bir üslupla konu alıyor. Daha önceki uyarlama tekliflerini geri çeviren Gaiman, yıllar sonra Amazon’un teklifini kabul etmesinin sebebini panelde açıkladı ve 2015 yılında aramızdan ayrılan dostu Terry Pratchett’ın anısını onurlandırmak istediğini belirtti. Ayrıca, romanı diziye uyarlamanın en zor yanının ne olduğu sorulduğunda Gaiman’ın cevabı, Terry Pratchett’ın bu dünyada olmayışına alışmak olduğunu söyledi. Bizler de hem Kıyamet Gösterisi’nin hem de Pratchett’ın sadık okurları olarak serinin, üstadın anısını onurlandıracak bir uyarlama olacağını umuyor ve heyecanla bekliyoruz.