Dizi Haberleri

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın Eseri Good Omens’in Mini Dizisi Önümüzdeki Sene Amazon’a Geliyor

Geçtiğimiz sene onuruna düzenlenen anma töreninde usta yazar Terry Pratchett‘ın birçok eserinin ekranlara uyarlanacağı duyurulmuştu. Bu eserler içinde Neil Gaiman ile ortaklaşa kaleme aldıkları, dilimize Kıyamet Gösterisi adıyla çevirilen Good Omens da vardı fakat uyarlamanın ne zaman izleyici ile buluşacağı ise bir türlü açıklanmamıştı.

İki yazarın da en sevilen eserleri arasında yer alan Good Omens’in çıkış tarihi nihayet belli oldu; 6 bölümden oluşacak mini seri, önümüzdeki sene Amazon Prime ve BBC ekranlarında bekleyenleriyle buluşacak.

Ayrıca Amazon’un açıklamasına göre BBC ile birlikte hazırladıkları mini serinin yapımcılarından biri de Gaiman. 2018 yılında Amazon Prime Video’da çıkışını yaptıktan sonra Kıyamet Gösterisi, BBC aracılığıyla televizyon izleyicisinin de karşısına çıkacak. Serinin yapımcılığını ve yazarlığını üstlenmesinin yanı sıra Gaiman, Doctor Who’da da birlikte çalıştığı yapımcı Caroline Skinner ile bir araya gelecek.

Seri hakkında önümüzdeki sene çıkacağı dışında elimizde olan tek bilgi ise kitap kurdu bir melek ile gereğinden fazla havalı bir şeytanın, “önümüzdeki Cumartesi, akşam yemeğinden hemen önce,” gelecek olan kıyameti durdurmak için güçlerini birleştireceği.

2014 yılındaki radyo uyarlamasının dışında mini seri, Good Omens’in ilk uyarlaması olacak. Yapımcı kadrosunun içinde Neil Gaiman’ın olması ve Amazon Prime serilerinin yakaladıkları başarıyı düşünürsek seriden de en az kitaptan aldığımız kadar keyif alacakmışız gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones 4. Sezon Tarihi Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu