Dizi Haberleri

Neil Gaiman ile Sandman Dizisinin Kamera Arkasına Bakış

Neil Gaiman‘ın kaleminden çıkan kült çizgi roman serisi Sandman‘in Netflix uyarlamasının Temmuz 2019‘da duyurulmasından beri hem serinin hayranları hem de izleyiciler, uyarlamadan gelecek haberleri büyük bir heyecanla bekliyor.

Geçtiğimiz sene boyunca çoğunlukla Gaiman tarafından paylaşılan detayları takiben oyuncu kadrosunun da paylaşılmaya başlamasıyla iyice ivme kazanan bu haberlere bir yenisi eklendi ve Netflix, Neil Gaiman‘ın anlatımıyla uyarlamanın kamera arkasından küçük bir kesiti dizinin bekleyenleriyle paylaştı.

YouTube player

Sandman‘in yaratıcısı Gaiman’a, başrol Dream olarak izleyeceğimiz Tom Sturridge‘in ve Lucifer rolüyle karşımıza çıkacak Gwendoline Christie‘nin eşlik ettiği kısa videoda ekip, bu sürreal hikayenin ekrana taşınma yolculuğuna değiniyor. Üçlü, serinin eski hayranlarını mutlu ederken bir yandan da bildiğimiz hikayeye yeni çağın enerjisini nasıl yansıtacaklarından bahsediyor. Gaiman’ın ifadelerine bakılacak olursa ekranda çizgi romanın özünü görecek olsak da dizi kendi başına bir yeniden anlatım olacak. Gaiman, Sturridge ve Christine’nin uyarlama üzerine ifadelerinin yanı sıra videoda Morpheus’un miğferi, yakut kolyesi ve kum kesesi gibi küçük ama heyecan verici detayları görmek de mümkün.

Morpheus’un miğferi

Çizgi roman serisi, rüyalar alemi Morpheus’un, daha yaygın bilinen adıyla Dream’in, bir okült “uzmanı” Roderick Burgess (Charles Dance) tarafından yakalanmasının ve yıllarca esir tutulmasının ardından rüyalar düzleminde ve gerçeklikte yaşanan kaosu, Morpheus’un kurtuluşunu ve işleri yoluna koymaya çalışırken kendini içinde bulduğu maceraları, hikayeleri ve ikilemleri konu alıyor. Çoğu kişinin aklındaki soru ise ana karakterine yaraşan sürreal anlatımı ile meşhur bu serinin ekrana nasıl uyarlanacağı. Bu sorunun cevabını, diziyi izleyene kadar alamayacak olsak da Netflix tarafından paylaşılan bu kısa video, küçük ipuçları sunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.