Dizi Haberleri

Jules Verne Romanlarından Uyarlanan Dizilerin Sayısı Artıyor

Jules Verne romanlarının dizi uyarlamalarının sayısı artıyor. Around The World in 80 Days ilki yayınlanmadan ikinci sezon için onay aldı. Disney’nin Nautilus dizisinin kadrosundaki isimler belli oldu. Ayrıca BBC bir yeni dizi projesi daha başlattı.

Size BBC’nin Around the World in 80 Days adıyla 80 Günde Devriâlem uyarlaması hazırladığını söylemiştik. 8 bölümden oluşan dizinin başrolünde David Tennant vardı. Dizinin detaylarını ve ilk fragmanını içeren haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

O haberimizde dizinin çıkış tarihi için kesin konuşamamıştık. Dizi ABD’de 2 Ocak 2022‘de yayınlanacak. Fakat Variety BBC Birleşik Krallık kanalının Aralık ayında ilk bölümü yayınlayacağını söylüyor.

Around the World in 80 Days dizisi henüz hiçbir yerde yayınlanmadı. Ancak dizinin ikinci sezonu şimdiden onay aldı. Üstelik dizinin yapımcı ekibi bir diğer Jules Verne romanı olan Dünya’nın Merkezine Yolculuk‘u da diziye uyarlayacaklarını söyledi.

Dizinin ismi Journey to the Center of the World olacak. Başka hiçbir detayını şu an için bilmiyoruz. Roman daha önce de ekrana uyarlanmıştı. 2008 yılında başrolünde Brendan Fraser ile Journey to the Center of the Earth filmini izlemiştik mesela. Dizi gelmeden romanı okumak isterseniz Alfa Kitap Jules Verne’ün bu eserini Arzın Merkezine Seyahat adıyla Türkçeye çevirdi.

BBC Jules Verne romanlarını diziye uyarlamakta olan tek stüdyo değil. Denizler Altında 20.000 Fersah romanının ilginç karakteri Kaptan Nemo’nun geçmişini anlatan Nautilus dizisinin geleceğini söylemiştik. Onunla ilgili detayları verdiğimiz haberimizi de buradan okuyabilirsiniz.

Nautilus’un kadrosundaki bazı isimler belli oldu. Dizinin yönetmenliğini Michael Matthews yapacak. Kaptan Nemo’nun gençliğini ise Shazad Latif canlandıracak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Türk Vampir Dizisi Yolda: Yaşamayanlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.