Dizi Haberleri

HBO, Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Neden Vazgeçti?

Geçtiğimiz günlerde Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisini ekranlara getireceğini duyurmuştuk. J.R.R. Tolkien’in kaleme aldığı efsane serinin dizi hakları birkaç büyük kanal arasında gidip geldi ve sonunda kazanan Amazon oldu.

Yüzük Kardeşliği’nin öncesindeki hikayeleri anlatacak olan dizi için Amazon ve Netflix dışındaki diğer büyük aday ise HBO idi. Ancak gelen açıklamalara göre HBO ihaleyi kaybetmedi, kendisi çekilmeye karar verdi.

HBO CEO’su Richard Plepler, Yüzüklerin Efendisi dizisinden neden vazgeçtiklerine dair şu açıklamayı yaptı:

Yüzde 100 fikri mülkiyet hakkına sahip olabileceğimiz, markamızla kopmaz bir şekilde bağlantılı olan yapımlarla çalışmayı tercih ediyoruz.

HBO’nun elinde neredeyse tüm dünyayı ekranlara kilitleyen Game of Thrones gibi büyük bütçeli bir fantastik yapım bulunuyor. 8. sezonuyla ekranlara veda edecek olsa da 5 farklı spin-off projesini göz önüne aldığımızda HBO ekranlarında yıllarca fantastik dizileri izlemeye devam edeceğiz. Üstelik Game of Thrones denince akıllara George R.R. Martin dışında gelen ilk isim HBO. Tabii ki bu durumun aynısını sinema filmlerine sahip Yüzüklerin Efendisi serisi için söylemek mümkün değil. Hayranların bir kısmı da dizi fikrine sıcak bakmıyor. Zaten Game of Thrones spin-off’larıyla büyük bir topun altına giren HBO, başka risk almak istememiş olabilir. Zira hem spin-off’ların hem de Yüzüklerin Efendisi dizisinin orijinalleri kadar iyi olup olmayacağını bilemiyoruz.

İlginizi Çekebilir  Lindsey Stirling İlk Kez İstanbulda, Fantastik Konser Bugün

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu